Související zápasy

Prague Tigers

Play-up zajištěno! Definitivu dodalo šest bodů zkraje roku

První postupný cíl je splněn. Muži Prague Tigers budou hrát v závěru základní části s tím, že už mají zajištěny boje v play-up a dál mohou směřovat za vytouženým postupem do Národní ligy. Definitivu jistoty jarních vyřazovacích bojů jim dodaly výhry ve 13. a 15 kole florbalové Divize B nad Jabloncem 13:6 a rezervou Královských Vinohrad 7:5.

I s příchodem nového roku nebyla nouze o gólové hody. S Jabloncem byla určující hned první třetina, kde se hráči už pod vedením Jaroslava Jelínka a Tomáše Večeři prezentovali aktivním pojetím a do přestávky odcházeli s vedením 6:1. Hráli jsme florbalově, jak to umíme. Měli jsme spoustu šancí, i když jsme v průměru proměnili jednu ze tří,“ uvedl Petr Tlapa, který podruhé v sezoně zažil čtyřbodový večer. Tentokrát ale místo kvarteta asistencí rozdělil počet bodů rovnoměrně mezi góly a nahrávky.

Prague Tigers se museli o víkendu vypořádat i s početnou marodkou, nicméně i tak zvládli situaci na jedničku a získali dalších šest bodů. „Byla znát. Myslím si ale, že jsme hráli hru, kterou umíme. I na jejich góly nemělo vliv, že máme v týmu hodně zraněných,“ poznamenal 21letý hráč.

S Jabloncem to nyní nebyla tak jednoznačná záležitost jako v prvním případě, ale rozdíl z první třetiny si Tygři udržovali a dokázali vždy zareagovat na snížení hostů. Konečný výsledek se nakonec pozměnil až do finální podoby 13:6.

Souboj s rezervou Vinohrad byl mnohem napínavější. Nový asistent trenéra, zároveň manažer a vedoucí týmu se před víkendem obával, aby nepřišla první prohra v sezoně. Povedená druhá třetina ho ale hodně rychle vyvedla z omylu. Tigers mohli děkovat hlavně nedisciplinovanosti soupeře, která stála Sokoly draho už v prvním zápase. Jelínkovi svěřenci využili v prostředním dějství tři přesilovky, čímž dovršili parádní obrat.

„Minule to byl boj, i když oni pak v závěru dotahovali. Teď jsme celkem utkání udrželi. Na začátku jsme otočili z 0:2 na 4:3, což nás zvedlo. Pak už jsme jenom utíkali. Naštěstí nás nedohnali,“ ulevil si Tlapa. Vinohrady hrály ve prostředním dějství hned pětkrát v oslabení. Vy zbylých dvou hracích částech přitom pykaly pouze jednou. „Ve druhé třetině jsme pořád hráli jen přesilovku a početní výhody umíme, takže jsme je proměňovali a následně se to pak projevilo do konečného výsledku,“ konstatoval Tlapa.

Hosté stejně jako v prvním případě zdramatizovali utkání a dotáhli se na rozdíl jednoho gólu. I přes vehementní nápor se jim ale vyrovnat nepodařilo a devatenáct sekund před závěrečnou sirénou definitivně rozhodl Kavan. Tigers tak drží sérii 16 výher v řadě, sezonou prochází stále bez porážky a jako první tým ze všech divizí mají zajištěnou účast v nadstavbové části.

Do konce té základní jim přitom zbývá odehrát šest utkání. „Nějak jsme s tím počítali. Klid máme celou sezonu. Víme, na čem jsme. Máme kvalitní hráče. Čeká nás ještě Liberec, jinak už zápasy, kde budeme velkým papírovým favoritem,“ uzavřel Tlapa. V domácím prostředí se Tigers nyní představí až 12. února. Do té doby vyjedou dvakrát ven. Nejprve do Jičína a následně do Kutné Hory.

Prague Tigers – Jablonec 13:6 (6:1, 3:2, 4:3)
Branky: 6. Boušek, 7. Nachtmann, 7. Tůma, 9. Koudelka, 14. Navrátil, 20. Heřmanský, 21. a 43. Hort, 32. a 52. P. Tlapa, 32. a 59. F. Tlapa, 56. Řádek - 6. Mikula, 28., 31. a 41. Pehlivan, 42. Šusta, 52. Hujer. Rozhodčí: Cimrman, Gross. Vyloučení: 1:3. Bez využití: 0:0. Diváci: 36.

Prague Tigers – Královské Vinohrady B 7:5 (1:2, 5:2, 1:1)
Branky: 19. Koudelka, 22. Mochan, 31. Řádek, 36. Boušek, 38. Navrátil, 38. Tůma, 60. Kavan - 5. Bína, 17. Svoboda, 30. Švejda, 39. Záň, 50. Svoboda. Rozhodčí: Kozlík, Přibyl. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:2. Diváci: 52.