Související zápas

Prague Tigers
RudnáTigers
9:5(4:4,3:1,2:0)
so 14. 1. 2023 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 17. kolo
74_20240206_131234.png
274_20230114_171632.jpg

Poprvé do Rudné. Muže čeká důležitý zápas se Sokoly

Jasné vítězství nad Turnovem přišlo v pravý čas, nicméně už je potřeba ho hodit za hlavu, zapomenout a soustředit se na další duel, který bude stejně důležitý. Muži Prague Tigers totiž zavítají na půdu posledního celku Národní ligy z Rudné a další tři body by výrazně přiživily jejich naděje na postup do play-off.

Nový kalendářní rok začali na výbornou, nicméně před muži stojí další překážka, což si uvědomuje i staronový trenér Tomáš Večeřa. „Výhra byla samozřejmě příjemná, hodně se nám ulevilo. My už nemáme co ztratit, můžeme jen získat,“ podotkl kouč mužů. On sám si po úspěšné minulé sezoně si chtěl dát klid, odpočinout, už v průběhu se ale vrátil, aby A-týmu pomohl a nyní ho převzal de facto naplno. Stávající kouč Lukáš Janů bude totiž dlouho chybět.

Se svěřenci nyní zajíždí na půdu Rudné, která je nejhorším celkem nejen celé Národní ligy, ale především i na domácím prostředí. Statistika velí získat pro Prague Tigers tři body, jenomže podobná zdání mohou na hřišti v průběhu zápasu klamat. Večeřa nicméně odhalil pár indicií, které by měly dovést Tygry k výhře. „Disciplína, pohyb bez balonku a pár dalších klíčů, které si necháme až se budeme dostávat do těch minišaten v Rudné,“ vyjmenoval pár věcí kouč.

Že se Rudné doma nedaří, na to nebere ohled. „V tomhle ohledu si nemůžeme moc vyskakovat, protože doma taky nepředvádíme výkony, které by si zasloužilo vidět oko příchozího diváka. Naštěstí je to zdarma a lidi stále chodí a my jim za to děkujeme,“ prohlásil Večeřa.

Tigers by navíc případný tříbodový dotáhl na osmý Benešov, který bude hrát až po nich v Plzni. Vítězství by navíc ještě víc zamotalo boj o postup mezi elitní osmičku. „Věřím, že do posledního střídání budeme ve hře o play-off, takže o horší variantě slyšet nechci. Doufám, že jdeme správným směrem a až čas napoví, jestli to bude stačit či nikoliv,“ uzavřel Večeřa.