Související zápasy

Prague Tigers
323_20230402_110107.jpg

Poslední boj o Národní ligu. Startuje baráž. Tigers v ní vyzvou Kobylisy

Turnov je z cesty. Zbývá poslední soupeř. V baráži o florbalovou Národní ligu jím budou Kobylisy, které muži Tigers nahradili v letošním ročníku třetí nejvyšší soutěže. Jeden se chce po roce vrátit zpět, druhý udržet. Souboj kdo s koho začíná. První utkání startuje v Čakovicích. Úvodní buly je naplánováno na 18:45.

Jdou do ní jako favorité, ale rozhodně nečekají nic lehkého. Tigers musí ještě třikrát porazit Kobylisy, aby se zachránili a urvat tak poslední sérii pro sebe. „Bude těžká. Pro nás hlavně v tom, že za poslední čtyři víkendy máme v nohách sedm zápasů, Kobylisy deset, nicméně my jsme ti zkušenější, kteří hráli letos Národní ligu, což musíme na hřišti potvrdit,“ říká Vojtěch Řádek.

„Zvlášť povrch ve druhé hale. V tom bude mít soupeř výhodu. Na druhou stranu je to tým, který jde z nižší ligy, takže si na něj věříme a doufám, že sérii uhrajeme do zdárného konce,“ přidává se Matyáš Pik. „Bude důležité udělat z Čakovic tvrz, ze které si soupeř neodveze žádné body,“ doplňuje Marek Hammami.

Tigers se do baráže dostali tak, že po základní části skončili na desátém místě a v play-down narazili na jedenáctý Turnov. S ním předvedli dramatickou sérii, která se natáhla až na maximálních sedm možných zápasů. Kobylisy jsou na tom hodně podobně. V dlouhodobé soutěži divize obsadily druhé místo. V prvním kole play-up přehrály až v pěti zápasech Wizards, následně opačným poměrem podlehly Milevsku. Nyní mají druhou šanci.

„Od baráže čekám to samé, jako co jsme viděli minulý měsíc. Bojovný florbal, který nebude úplně o kráse, ale jak sérii zvládneme v naší hlavě a že se nás naše šťastná hvězda bude držet nadále,“ věří bankář Marek Hammami.