Související zápas

Prague Tigers
KobylisyTigers
8:3(1:3,3:0,4:0)
út 11. 4. 2023 20:15 @ SH TJ Kobylisy, Národní liga, 3. kolo
328_20230412_143049.jpg

Povelikonoční facka v Kobylisích. Nadějný náskok soupeř rozprášil

Deset minut patřilo jim, zbytek soupeři. Muži Prague Tigers ztratili rychlé získané vedení 3:0 a v Kobylisích prohráli 3:8. Soupeř tak odvrátil první mečbol v barážové sérii a vynutil si čtvrté pokračování, které se ve čtvrtek odehraje na stejném místě.

Zkraje desáté minuty vše vypadalo parádně a mnohým se začaly objevovat myšlenky na potenciální konec série. Tigers se jimi ale začali zaobírat více než soupeř, na což vzápětí doplatili. Kobylisy vycítily šanci a postupně otáčely skóre ve svůj prospěch. „Asi jsme se na to vykašlali. Klasicky jsme si mysleli, že jsme při vedení na chvilku vypustili a pak už jsme se nedokázali dostat do tempa. Jim tam napadalo všechno a naopak jejich gólman docela zachytal. Prostě jsme se složili, nezůstali jsme koncentrovaní a do zápasu se nedostali,“ krčil rameny Matouš Neužil.

Muži tak dostali den po Velikonocích velkou facku, která by je měla probudit do dalšího pokračování celé série. „Samo to nepůjde. Příště musíme hrát jako ve druhém zápase, kdy jsme jim nedovolili nic. Když budeme hrát takhle, tak to půjde. Ve čtvrtečním utkání budeme hrát jinak a sérii ukončíme,“ řekl 21letý útočník.

Zatímco v prvních dvou duelech byly Kobylisy celkem, který si neví rady, jak vyzrát na soupeře, tak tentokrát se role obrátila a připadla Tigers. Hostující celek se od druhé poloviny snažil marně dobýt branku domácích, kterým se tak podařilo snížit stav zápasů v sérii na 1:2 a svěřenci Lukáše Janů a Tomáše Večeři se budou muset vrátit k osvědčené taktice z domácích utkání.

„Věřím tomu, že už nás neporazí. Jsme lepší fyzicky, technicky, takticky. Ony byly lepší v důrazu jinak v ničem. Víc je toho na naší straně a je na nás, abychom to dokázali urvat. Když budeme hrát dobře, tak nám nic neudělají, jestli jako naposled, tak se vrátíme do Čakovic,“ přemítal Neužil.

Pro něj se jedná o specifické zakončení. V Kobylisích začínal jako sedmiletý a až v loni mateřský klub opustil a zamířil do Prague Tigers. Nyní se proti němu staví v baráži, což mu dávají příznivci soupeře bučením či bývalí spoluhráči na hřišti dost najevo.

„Výlevy jejich fanoušků mě moc nerozhodí, spíš namotivují. Když jsem do té série šel, tak jsem se těšil, jak si zahraji proti klukům, které znám pomalu patnáct let. Od prvního zápasu ale do mě zajíždějí. Trošku mě jejich přístup zklamal, ale vyhecovali mě. O to větší motivaci mám, protože se na můj vkus chovají trošku hloupě a nesportovně,“ řekl Neužil.

Kobylisy – Prague Tigers 8:3 (1:3, 3:0, 4:0)
Branky: 37. a 53. Zíka, 14. A. Semerád, 24. Komorný, 38. V. Semerád, 53. Havlíček, 56. Kočí, 59. Víšek - 6. Neužil, 8. Heřmanský, 10. Masár. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Rozhodčí: Brejcha, Herman. Diváci: 139. Stav série: 1:2.