Související zápasy

Prague Tigers
49_20230402_125200.png
318_20230325_104828.jpg

Před Tigers je klíčový víkend. Na obou frontách se hraje o hodně

Poslední březnový víkend bude pro obě elitní družstva Prague Tigers hodně určující. Rozhodne se v něm, zda se jim prodlouží sezona, nebo v horším případě skončí. Muže čeká ultimátní sedmý duel v sérii play-down s Turnovem. V Čakovicích se už definitivně dozvíme, kdo sestoupí a kdo bude mít šanci v baráži. Opět po roce jsou v semifinále play-off ženy, které vyzvou loňského účastníka extraligy ze Židenic.

O sérii s Turnovem toho bylo napsáno už hodně. Oba týmy spolu zápolí celý březen a tak se nadmíru dobře znají. Sedmé zápasy nebývají o tom, zda jeden druhého překvapí, ale hlavně o chybách. Hodně v nich totiž rozhoduje psychika a menší výhodou pro Tigers by mohlo být domácí prostředí v Čakovicích. „Věřím, že na rozhodující zápas sezony se dobře připravíme, zregenerujeme a rozhodneme v náš prospěch,“ uvedl trenér Tomáš Večeřa po posledním duelu na severu Čech.

Že by série mohla dojít až do ultimátního sedmého zápasu předpovídal už po pátém střetnutí i útočník Vojtěch Řádek. „Očekávám zlepšenou produktivitu našeho týmu a sérii jednoznačně rozhodne to, jestli se dokážeme na začátku utkání dostat do vedení a bude s námi muset soupeř hrát otevřenou partii, nebo budeme prohrávat a celý zápas dobývat jejich tvrz,“ predikoval 22letý hráč Tigers.

Ženy mají před sebou dva zápasy a mezi nimi hodně cestování. V semifinálové sérii totiž narazí na celek z východní části 1. ligy, tudíž je čeká cesta do Brna tam a zpět v rámci 24 hodin. Soupeřem jim bude vítěz základní části a ještě loni účastník extraligy ze Židenic. „Čeká nás rozhodně kvalitní tým, o kterém toho moc nevíme. Východní část soutěže je hodně nečitelná. Jestli bude nejtěžší se teprve uvidí, já věřím, že toto ještě není vrchol,“ řekl trenér Vít Gattnar.

Jeho svěřenkyně na rozdíl od Židenic musí absolvovat cestu tam a zpět, protože odveta se hraje už v neděli v Nehvizdech. V tomhle směru má tak menší výhodu brněnský tým. „Roli to rozhodně hrát může. Myslím si, že soupeř má více času na regeneraci, na druhou stranu nás čeká společná cesta tam i zpět, což nám zase dodává týmovou soudržnost. V play off se navíc regeneruje daleko rychleji,“ dodal kouč Tigers.

Program víkendu

Muži – Play-down Národní ligy
Neděle 26. března – 7. zápas
18:00
Prague Tigers – Turnov

Ženy – semifinále play off 1. ligy
Sobota 25. března – 1. zápas
18:00
Židenice – Prague Tigers

Neděle 26. března – 2. zápas
17:00
Prague Tigers - Židenice