255_20221110_134849.jpg

Premiéra na Jižním Městě. Elévové Grey vstoupili do sezony

První listopadový víkend přinesl v mládežnických dužstev Prague Tigers jednu premiéru. Poprvé v sezoně si nově vyzkoušel turnaj třetím tým elévů pod názvem Grey. Představil sen a Jižním Městě, jejich kolegové Orange si plnili pořadatelskou povinnost a Grey zajížděli do Rudné. Hrály také elévky v Novém Strašecí.

V sobotu si zahrály hned dva týmy – elévové Grey a Orange. kteří měli pořadatelskou povinnost druhého koše. Na turnaji se soustředili na výkon hned od prvního zápasu, jelikož chtěli dokázat, že do prvního koše postoupili zaslouženě. A povedlo se! Všechny čtyři soupeře přehráli. „Přesto víme, že naší bolestí bývají stále rozehrávky a občas zapomeneme, že nemůžeme chodit jen do útoku, ale také je třeba bránit. A samozřejmě zakončení, řešíme ho v chaosu, často chybí komunikace,“ mínil trenérka Dana Hortová. Na všech těchto prvcích se bude pracovat v následujících týdnech na trénincích.

Tým Grey zažil na Jižním Městě turnajovou premiéru

Tým Grey vedli při premiéře Adéla Hortová a Radek Šach. První zápas byl soupeř jednoznačně lepší a elévy podržela branka, když soupeř trefil osmkrát tyčku. Kluci nebyli rozkoukaní a nevěděli, kde mají stát. „Mezi zápasy jsme si řekli všechny pokyny a kluci je poctivě plnili,“ těšilo Šacha. Ve druhém a třetím zápase byl soupeř podstatně horší, a proto jeho svěřenci brali dvě výhry. Ve čtvrtém zápase čekal Tigers nejtěžší sok v koši, ale díky plnění pokynů a proměňování šancí zaslouženě vyhráli. „Máme ovšem spoustu mezer, na kterých budeme určitě pracovat. Jsem neskutečně rád, že všichni turnaj odmakali, užili si ho a hlavně nasbírali cenné zkušenosti,“ uvedl Šach.

V neděli ještě vstoupil v Rudné na scénu tým White. Hrálo se také v druhém koši, ale týmu se nepodařilo ani jednou vyhrát a tak si příště zahraje o koš niž. Soupeři byli evidentně zkušení, zahráli jsme si náročné zápasy a zároveň posbírali cenné zkušenosti.

Tým Orange v Zelenči

„Největší problém nám dělaly rozehrávku. Skoro každou jsme  odevzdali soupeři, který nás samozřejmě ihned potrestal gólem, nicméně se pár klukům podařilo a skončily až v soupeřově brance. Takže na ní musíme na trénincích zapracovat. Nahrávky jsou tak 50/50. Největší zlepšení mezi zápasy nastalo asi v držení pozice a obrana u kluků, kteří byli na turnaji poprvé. Kluci, ale jinak do toho dali všechny své síly a nic nevypustili,“ hodnotil kouč Tomáš Pluhař.

O víkendu se představily rovněž elévky, které vycestovaly k dalším zápasům do Nového Strašecí. „První zápas jsme prospaly a zaslouženě prohrály. Od druhého  utkání už ale holky podávaly mnohem lepší výkon a odehrály tři velmi vyrovnané duely. Dařilo se nám do hry přenést věci, na které se snažíme zaměřovat na tréninku, za což jsem ráda,“ řekla potěšeně trenérka Eliška Horáková.