Premiérový Pohár starostů ovládla Praha 13

První ročník nově vzniklého florbalového turnaje Pohár starostů zná svého vítěze. Tím se po suverénní jízdě ve finálovém podniku z prvenství radovala Fakultní základní škola profesora Otokara Chlupa z Prahy 13 pod vedením Davida Zlatníka, která vyhrála s přehledem všechny zápasy.

Pondělní setkání v UNYP Aréně nabídlo nejen deset vzrušujících florbalových zápasů, ale také pořádnou přehlídku zábavy s doplňkovými soutěžemi. Bojovalo se nejen mezi mantinely, nýbrž také v hledišti o nejhlučnější sektor, na přesnost ve střelbě či v dovednostní disciplíně v nájezdech, kde každá škola vyslala gólmana a jednoho hráče. Stejně jako v turnaji i zde vládla Praha 13.

„Velice si vážím příležitosti zorganizovat pod hlavičkou Prague Tigers skvělou iniciativu, jakou je Pohár starostů. Věřím, že jsme naplnili cíl a smysl akce nadchnout děti ke sportu skrz prožitek, který si z turnaje odnesly,“ řekl generální manažer oddílu a jeden z hlavních organizátorů pořadatelského týmu Vladimír Jambor.

Z prvenství se po dominantní jízdě turnajem radovala Fakultní základní škola Otokara Chlupa, která nejen v základní skupině, ale také ve finále zdolala Základní školu Generála Janouška reprezentující Prahu 14. Třetí místo nakonec získala Základní škola Na Balabence z Prahy 9, která sice v základní skupině skončila poslední, ale v souboji o bronz přehrála Základní školu Nad Přehradou z Prahy 10.

„Atmosféra v hale byla úžasná, skandující sektory odváděly skvělou práci. Děti byly namotivované a celá akce se tak stala hezkou oslavou sportu,“ komentoval celou akci starosta Prahy 14 Jiří Zajac. Do budoucna se chystají i další ročníky a organizátoři věří, že se příště zapojí více pražských částí.