Související zápasy

Prague Tigers
49_20230402_125200.png
239_20221012_140105.jpg

Přípravky a elévky nad očekávání odstartovaly sezonu

Minulý víkend z hlediska mládežnických kategorií opanovaly ty nejmenší. První turnaje v sezoně odehrály týmy přípravek a také elévek, které se představily v domácím prostředí v Nehvizdech a hned zkraje si odškrtly povinnost pořádání. Všem družstvům se dařilo náramně a nejen trenéři, ale i samotní hráči a hráčky odcházely domů spokojení.

Elévky měly s sebou i pověstného tygřího maskota

Trenérskou premiéru si na střídačce elévek odbyla hráčka ženského A-týmu Eliška Horáková. První turnaj zvládly svěřenkyně pod jejím vedením nad očekávání dobře. Zvlášť, když se musely vypořádat ještě s domácím prostředím. „Holky předvedly i v malém počtu bojovný výkon. Díky němu se podařilo otočit i zápasy, které se pro nás ze začátku vyvíjely špatně. Dařil se nám rychlý přechod do útoku, díky kterému jsme se dostaly do spousty šancí. Holky v bráně nás podržely skvělými zákroky a výhozy,“ zhodnotila počínání svých svěřenkyň mladá koučka. S děvčaty ale bude muset zapracovat na řešení útočných situací, aby se zbytečně nezbavovaly míčku.

První turnaje odehrály i přípravky. Družstvo Orange odjelo již do tradiční destinace v Mladé Boleslavi. Všestičlenné sestavě zažili premiéru dva i nováčci, jež si vyzkoušeli i roli brankáře. „První dva zápasy jsme si vylaďovali pohyb na hřišti, hráči měli za úkol neodpalovat míček, ale vybojovat si cestu na bránu. Když se to začalo dařit, odrazilo se to i na výsledcích a poslední dva zápasy jsme vyhráli,“ uvedla trenérka Helena Filipská. Její kolegyně Tereza Kallupová ocenila Dominiku Žídkovou za její krásné góly, Martina Petra s Agátou Lagronovou za premiéru v bráně, sourozence Jiřího a Michala Filipského za góly, útočnou stránku a přihrávky, a Alberta Fialu za koncentraci

Přípravaka Orange se představila v Mladé Boleslavi

Přípravka Grey se k prvnímu turnajovému klání sjela do Čelákovic, kde odstartovala sezonu ve třetím koši. Soupeři však byli rychlejší a šikovnější při práci s holí a míčkem. Přesto se podařilo jednou vyhrát a uhájit příslušnost ke třetímu a náročnému koši. „Určitě jsme si ale turnaj užili, posbírali jsme mnoho zkušeností, které budeme nadále rozvíjet na trénincích a těšíme se na další turnaj. Zápasy byly obtížné, přesto v týmu vládla dobrá nálada. Tři hráči zažili premiéru. I když jsme hráli pouze s přestávkou jednoho utkání, byl turnaj pro některé hráče dlouhé a v posledním klání už některým došly síly,“ poznamenala koučka Dana Hortová.

Přípravka White vstoupila do nové sezóny v Říčanech. Všechny děti, které se turnaje zúčastnily, už absolvovaly loňský soutěžní ročník, takže tentokrát nebyl v týmu žádný úplný nováček. Děti byly na turnaj natěšené a všichni byly rády, že sezóna začala. Zkušenosti i kvalita nakonec byla v turnaji znát.

„Všechny děti ukázaly, že se za minulou sezónu naučily orientovat ve hře, zlepšily techniku a soustředění do hry,“ těšilo trenéra Jakuba Pražáka, který vyzdvihl výkon tří individualit. Nicole Mertin opět ukázala, že patří mezi opory tohoto týmu a dokázala nastřílet spoustu hezkých gólů. Nejkrásnější florbalové umění však předváděla dvojice Martin Bolf a Vojta Šmídek, který dokázal za celý turnaj nastřílet neuvěřitelných 24 gólů, přičemž na většinu mu nahrál právě Martin. „Oba na hřišti naprosto přirozeně kombinují a dokážou řešit technicky situace jeden na jednoho. Opravdu radost pohledět! Naprosto na hřišti dominovali a všichni kdo je z hlediště sledovali, museli jen obdivně zatleskat,“ pochvaloval si Pražák.

Přípravka Whita vstoupila do sezony parádně