Související zápasy

Prague Tigers
335_20230505_125758.jpg

Přípravky zakončily mládežnickou sezonu, rozloučily se i další kategorie

Florbalová sezona 2022/2023 je definitivně u konce. Všechny kategorie mají dohrány poslední ligové turnaje a mohou se už připravovat na letní klání. Naposledy ve zpětném zrcátku si připomeňme poslední zápasy.

Tentokrát souhrn začneme od těch nejmenších. Přípravka Orange předvedla na závěr sezony pěkný bojovný výkon. „Ve čtyřech vyrovnaných zápasech zapsala tři výhry a jednu prohru. Slabinou byl pomalý návrat při ztrátě míčku. Dva úplní nováčci v týmu si vyzkoušeli první turnaj a všichni odcházeli s dobrou náladou,“ těšilo trenérku Helenu Filipskou.


Stejnou bilanci měli i jejich vrstevníci Black. Při jejich zápasech padalo hodně gólů. „Už si tvoříme hezké akce a chápeme pravidla florbalu. Za ten rok děti udělaly neskutečný posun,“ byla nadšená koučka Nikola Hamerníková. Její svěřenci začínali v posledním koši, kde se drželi tři kola a najednou skončili ve třetím. „Ze začátku neuměli rozehrát, gólman vyhodit míček, bránit a najednou jsou z nich plnohodnotní hráči. Máme z nich neskutečnou radost,“ popisovala cestu nejmenších nadějích jinak hráčka ženského A-týmu.

Rozlučku měla i tři družstva elévů. Tým White si na závěr sezony vybojoval příležitost zahrát si v prvním koši. „Nebylo to vůbec jednoduché, ale všichni na hřišti předváděli to nejlepší, co uměli. Soupeři byli rychlí a velmi šikovní s hokejkou a míčkem. Bylo náročné držet s nimi krok,“ uvedla trenérka Dana Hortová, kterou mrzely i výkony celku Orange. „Nebyly úplně přesvědčivé. Víme, že kluci umí zahrát daleko lépe. Tým působil ospale a bez energie. Asi se projevila jarní únava,“ mínila šéftrenérka elévů. „Když se ohlédnu zpět, musím konstatovat, že celkově jsem s uplynulou sezónou spokojená. Hráči se zlepšovali v osobních výkonech, posunula se i týmová hra. V obou hracích skupinách jsme se drželi v prvním, druhém, nejhůře ve třetím koši,“ dodala vzápětí.


Třetí parta Grey měla výkony jako na houpačce, druhý a poslední zápas zahrála skvěle, ve zbylých dvou se projevila slabina v podobě změny mentality mezi utkáními. „Škoda, že jsme ty dva zápasy zaspali. Soupeři byli jinak vyrovnaní a mohli jsme se posunout výš,“ konstatoval kouč Ondřej Jícha.

Starším žákům se opět zavřely brány druhého koše, na které marně buší druhou polovinu sezony. Po výhře ve skupině přišla lekce tentokrát od Benešova, kde podle trenéra Tobiáše Průši dostali jeho svěřenci lekci z produktivity. „Asi čtyři tyčky, neproměněný nájezd,“ litoval mladý trenér.


S horšími pocity z turnaje se vracely i starší žákyně. Mezi mantinely se jim sice dařilo, ale horší už to bylo se střelbou. „Herně ale hodně povedené, prakticky se hrálo jenom u soupeřek, kombinace, hodně střel, vše jsme měli. Překvapivě i fyzicky a vlastně jen proměňování šancí nás stálo výsledek, jinak hra super,“ poznamenal trenér Vít Gattnar. „Celkově ale turnaj úplně nesplnil mé očekávání. Hra byla jak na houpačce, samy holky z toho nebyly moc šťastné,“ uzavřel šéftrenér ženské složky.