Související zápasy

Prague Tigers

Fotogalerie

Prague Tigers
74_20240206_131234.png
410_20240206_184023.jpg

Proklaté závěry. Muži v nich ztratili další body, přesto vyhráli

Muži Prague Tigers se stávají v regionální lize remízovými králi. Už posedmé v letošní sezoně musely v jejich zápase rozhodovat nájezdy. Tentokrát v nich přetlačili rezervu střešovického Tatranu a ukončili tím sérii porážek. Po bodech dlouho sahali i v souboji s lídrem tabulky, Traverza ale rozhodla utkání ve svůj prospěch pouhé tři vteřiny před koncem.

Šňůra pěti porážek je ukončena. Mužům se podařilo přetlačit střešovický Tatran po nájezdech, přesto ale bod ztratili, protože měli nad svým soupeřem po celý zápas navrch. Zkušenému střešovickému celku se ale podařilo vyrovnat pouhých 33 sekund před vypršením základní hrací doby. Duel tak musely rozhodnout nájezdy. V případě mužů v letošní sezoně už po sedmé, což je nejvíc z celé regionální ligy. Dvojice Trepera a Snížek v dovednostní disciplíně nakonec vystřelili Tigers důležitý bod navíc.

V podobném duchu se nesl i zápas s lídrem tabulky. Také nad Traverzou měli Tigers po většinu zápasu navrch a dlouho byli o gól vepředu. Prvním tým regionální ligy ale dokázal vždy srovnat a co víc, tři vteřiny před koncem zasadil rozhodující ránu a uzmul všechny body pro sebe.

„Obě utkání byla velmi vyrovnaná. Naše hra měla dobrou úroveň. Bohužel v rozhodujících chvílích ve třetí třetině jsme nedokázali proměnit velké šance a dali soupeři šanci vyrovnat respektive rozhodnout. Jsem poměrně spokojený s výkonem a velmi nespokojený s výsledky. Rád jsem viděl kluky, kteří prošli naší mládeží a věřím, že když si z každého utkání něco vezmou, tak mají na to začít pravidelně vyhrávat,“ uvedl trenér Roman Janeba.

Muži sahali podobně jako ženy po stoprocentním bodovém zisku, nakonec ale museli přijmout jen třetinu. V tabulce regionální ligy nadále zůstávají na devátém místě a odrazili útok Neratovic.