Související zápasy

Prague Tigers
387_20231208_165115.jpg

Rezerva mladších žáků i elévové hlásí posun výš. Nahoru jdou i výkony juniorů

Zdařilý první adventní víkend hlásí mládež Prague Tigers. Mladší žáci v přeboru i elévové Grey si vybojovali vyšší koš. Spokojeno může být také družstvo Orange. Nahoru jdou i výkony juniorů, kteří jsou ve 2. lize obhájci zlata. Starší žáci představili kvintet posil.

Dorostenky pod vedením Martina Dobra letos šlapou. Ve druhé lize pořádně šlapou na paty Novému Strašecí a rezervě Bohemians. Bez problémů si tak poradily s beznadějně posledními Kralupy nad Vltavou. Následně pak v souboji o třetí místo přetlačily na nájezdy Wizards.

„Druhé utkání dle očekávání velmi náročné. Holky do zápasu vstoupily naprosto tragicky. Postupně se hra lepšila, stále nám ale chybí jistota ve hře a nedaří vyvíjet potřebný tlak na soupeře, k tomu i využívat našich silných stránek. Celkově nám stále dělá problém využívání celého prostoru hřiště a naše nekoncentrovanost na hru,“ zhodnotil kouč Dobr.

Další kategorií, která přináší hodně radosti, jsou mladší žáci a hned na obou frontách. V soutěži si vyzkoušeli na domácí půdě v Čakovicích pořádání a vedli si parádně. Poprvé v sezoně hráli na tří útočné formace. V prvních dvou zápasech se jim podařilo soupeře přehrát, následně jim ale dal Tatran lekci z produktivity a nedůrazu. Závěrečné utkání s Wizards pak přineslo jejich nejhorší výkon v sezoně.

„Nešly nám nohy ani hlava. Mysleli jsme si, že vše půjde samo. Po třech nevyužitých přesilovkách byla na naší straně křeč. Až na poslední zápas turnaj splnil, co jsme chtěli. Příště bychom se opět měli vrátit do nejvyššího koše,“ mínil šéftrenér Roman Janeba. Rezervní tým se v přeboru vyšplhal až nahoru do nejlepšího koše, který si vybojoval v Benátkách nad Jizerou.

Rovněž kategorie přípravek zažila povedený turnaj. Trenérka Helena Filipská měla pro svěřence jen slova chvály. „Vyrovnané zápasy, tenhle koš nám sedí, dvě remízy, výhra, prohra. V brance zase hvězdný David Franěk. Velké zlepšení nováček František Lesák. Vládla pohoda, drželi jsme se pohromadě a tmelili tygří rodinu,“ těšilo koučku.

Předvedenou hru od hráčů si pochvaloval také trenér Jiří Toček. „Kluci super. Začíná se ukazovat naše tvrdá práce z tréninku, dokonce zvládali najít na hřišti volný prostor a odskočit si od soupeře na přihrávku a začínají pomalu kombinovat a zvládat si poslat jednoduchou přihrávku, i když se takovým věcem nevěnujeme,“ shrnul trenér.

Po špatném úvodu sezonu začínají nabírat formu junioři. Druhou polovinu základní části zahájili ziskem pěti bodů, čímž se posunuli už na páté místo tabulky. V úvodním duelu dlouho trápili béčko Střešovic, proti kterým zahráli výborně do obrany a nakonec si v nájezdech vystříleli bonusový bod navíc. Ve druhém utkání uhráli nakonec povinné tři body proti Rudné.

„Soupeř od začátku hrál v hlubokém bloku a čekal na brejky. Navíc hráči soupeře byli fyzicky poměrně dobře připraveni. Celý zápas jsme se trochu trápili, těžko se dostávali do tempa, a když už jsme si šanci vytvořili, tak jsme trefili dobře chytajícího gólmana. Nakonec jsme uhráli těsnou, ošklivou, ale důležitou výhru. Pozitivum turnaje je určitě první zápas a výkon druhého útoku,“ řekl kouč Janeba.

Starší žáci mohli poprvé zapojit do zápasů pět nových posil, které přišly z Black Angels. Myslím, že se je podařilo do týmu začlenit, jednak lidsky, tak i herně. Vzhledem k tomu, kolik hráčů jsme doposud měli, můžeme říci, že stavíme nový tým,“ uvedl trenér Milan Hort. Nakonec z toho bylo setrvání ve čtvrtém koši.

Premiéru mezi elitou zažily starší žákyně, jež si zahrály v nejvyšším koši. Po třech porážkách a s jen dvěma vstřelenými brankami zamířily hned o patro níž. „Z mého pohledu to musíme brát pozitivně. Dostali jsme zrcadlo toho, jak bychom chtěli v budoucnu hrát. Holky to viděly, samy se po turnaji shodly, že tohle je o několik levelů výš než ostatní koše. Pořád hrajeme hodně zhuštěně, ale už tam byly náznaky zlepšení,“ shrnul kouč Tobiáš Průša.

Družstva elévů odehrála v roce 2023 poslední turnaje. Tým White trápí letos úvodní zápasy. Stále ho z počátku trápí vlažné starty, nicméně i nyní se jim povedlo zvednout v dalších utkáních. „Klání v Neratovicích navázalo na ty předchozí. Dělá nám velký problém start do turnaje. Nicméně jak pokračuje, tak výkony se zlepšují. Ač už delší dobu pilujeme střelbu, výběhy, souboje jeden na jednoho či rozehrávku, tak se stále trápíme v efektivitě. Po druhém zápase si kluci sami mezi v šatně vyříkali několik věcí a efekt se dostavil a to tak, že se podařilo potrápit nakonec postupující tým. Když kluci chtějí, dokážou hrát vyrovnaně s každým. Musí ale sami zapnout už od první minuty v hale,“ zhodnotil trenér Ondřej Jícha.

Zvedli se také elévové Orange, kteří předvedli nejlepší výkon v sezoně a sahali po návratu do druhého koše, nakonec ale zůstali v tom třetím. „Ve hře bylo vidět vše, co jsme chtěli a taky podle toho vypadaly výsledky. Je vidět, že od střeleckého tréninku v Nehvizdech je střelba na úplně jiné úrovni. Jediné mínus je koncentrace na zápas proti horšímu týmu, kdy protihráče podceníme a zbytečně se do toho zápasu musíme dostávat zpět,“ řekl lodivod Martin Vašek.

Tým Grey je v roce 2023 nezastavitelný. Sezonu začal v devátém koši a nový letopočet započne už ve čtvrtém. Nyní opanovali turnaj v Kostelci nad Černými lesy. „Krásný týmový výkon. Kluci hráli celou dobu koncentrovaně, poctivě do obrany a pak si z toho vytvořili i hezké akce v útoku. Také si kluci hru 4 na 3 s tím a dokázali z toho vstřelit gól. Takže velká spokojenost a hlavně obrovské herní zlepšení od všech hráčů,“ prohlásil mladý trenér Radek Šach.