Rychlý nástup vystřídal nervózní závěr. Muži si připsali další body a desáté vítězství v řadě

Bohatý florbalový víkend načali a také uzavřeli. Muži Prague Tigers zavítali po páteční výhře nad Falcony tentokrát na půdu Koberov, kde už po dvanácti minutách vedli 6:0. Pohodlný náskok udrželi až do konce, kde Pánkovi svěřenci začali sbírat trestné minuty a celkově tak vyhráli 9:4. Po odehraných deseti kolech tak stále ztratili jediný bod a dál suverénně vedou Divizi B.

Muži před zápasem deklarovali, že budou hrát se soupeřem dobývanou, protože bude bránit vlastní polovinu. Defenziva domácích ale pořádala v úvodu den otevřených dveří a už ve dvanácté minutě inkasovala pošesté. Podle Filipa Folaufa fungovali Tygrům rychlé přechody do útoku, nalákání soupeře a co nejrychleji ho přehrát.

Koberovy se začaly prosazovat až ve druhé třetině. Poprvé se prosadily při hře ve čtyřech na obou stranách. Na straně Tigers navíc z postupem času začala upadat koncentrace. „Přitom ze začátku byla v pořádku, ale tak od půlky zápasu se snížila poté, co rozhodčí přestali zvládat zápas, takže se na nás projevovala lehká frustrace,“ přiznal Folauf, v 19 letech vůbec nejmladší hráč na soupisce.

Po dvou přestřelkách obdrželi Tigers také méně gólů. Tři ve zmiňované prostřední periodě a čtvrtou až vteřinu před úplným závěrem. „Přišlo mi, že jsme se více vraceli a blokováním střel jsme pomáhali gólmanovi,“ všiml si Folauf. Polovinu inkasovaných branek ale dostali Prague Tigers “do šatny“, kdy se Koberovy prosadily nejprve čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny a poslední před těsně před vypršením základní hrací doby.

Cesta na zápas i duel samotný byla dlouhá a místy do kopce. Jsme přeci jen v horách. Soupeř od druhé třetiny začal hrát fyzický a důrazný florbal a z toho pramenily naše chyby a kupodivu i vyloučení,“ komentoval celý zápas trenér Petr Pánek. Po deseti zápasech mají Prague Tigers na kontě 29 bodů a suverénně vedou Divizi B. První polovinu základní části uzavřou domácím duele s Kutnou Horou.

Sokol Koberovy – Prague Tigers 4:9 (0:6, 3:2, 1:1)

Branky: 26., 39. a 60. Reczai, 34. Kopáček – 7. a 10. Tůma, 2. Folauf, 6. Masár, 8. Navrátil, 12. Vetro (vl.), 38. Wojnar, 40. Boušek, 58. Heřmanský. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Rozhodčí: Sidenberg, Hnídek. Diváci: 25.