Sen se vzdaluje. Tigers nervózní bitvu o body prohráli

Získali bod, v jejich případě je ale jeden hodně málo. Muži Prague Tigers potřebovali v domácím duelu s Královým Dvorem získat všechny. Nakonec ale konkurentovi v boji o play-off prohráli 2:3 po prodloužení. Nadále tak zůstávají desátí s tříbodovým odstupem právě na svého přemožitele.

Obě strany si uvědomovaly, oč se hraje a tak byl v Čakovicích k vidění souboj obran. Poprvé v sezóně padly v zápase Prague Tigers jenom čtyři branky. Důvodem jest, že vzhledem k situaci zahazovali oba týmy velké množství šancí.

„No, nebylo to úplně pohledné utkání, kdy by diváci jásali každé střídaní, ale zase se hrálo o všechno, takže se to dá chápat,“ komentoval kouč Tygrů Tomáš Večeřa. „Mohli jsme jít do kabiny klidně za stavu 0:4. Bohužel naše impotence nás stála pohodový náskok,“ přidal se jeho protějšek Michal Kubert.

Tigers sice ve druhé třetině otočili skóre na pro ně příznivých 2:1, jenomže hosté měli v řadách Nového, který se postaral o všechny jejich góly včetně té v prodloužení. „Dozadu se nám v některých momentech moc nechtělo, což je špatně. Bod z tohoto utkání je málo, hodně málo. Budeme pracovat dál a půjdeme si za svým cílem,“ shrnul Večeřa.

Situace okolo Prague Tigers v boji o klíčové osmé místo je nadále zamotaná. Díky prohře Benešova stále na poslední postupovou pozici ztrácí tři body. Ovšem do konce základní části zbývají už jen tři zápasy. Je dost možné, že se o jejich osudu bude rozhodovat až v posledním zápase na půdě středočeského celku. Teď mají momentálně blíž k bojům o záchranu.

Prague Tigers – Králův Dvůr 2:3 pp (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)
Branky
: 29. Nachtmann, 39. Kratina - 9., 53. a 64. Nový. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Rozhodčí: Kapr, Tichý. Diváci: 65.