Související zápasy

Prague Tigers
434_20240501_203750.jpg

Smrtící koktejl na závěr. Muži ukončili sezonu dvěma porážkami

Premiérová sezona zcela nově tvořeného týmu mužů skončila trpce. Kvůli dvěma porážkám se muži Prague Tigers ocitli na hraně sestupu, avšak další okolnosti je udržely v regionální lize. Za 24 utkání nasbírali 29 bodů a výrazně omlazený kádr obsadil konečnou desátou příčku v soutěžním ročníku 2023/24.

Na posledních dvou utkáních sezony se výrazně podepsal náročný program. Značnou část kádru tvoří junioři, kteří měli svůj vrchol den předem, kdy prohráli finále druhé juniorské ligy až po nájezdech, což si vybralo svou daň. Tigers v ranním souboji s Wizards od začátku dotahovali. Také jejich soupeř vehementně bojoval o záchranu na poslední chvíli a nakonec si došel díky úspěšné závěrečné části pro tři body po výhře 6:2.

Druhé utkání s Futurem bylo mnohem vyrovnanější. Tigers v prostřední části otočili výsledek na svou stranu, avšak stejně jako většinou v průběhu sezony doplatili na poslední minuty utkání, kdy zkušenější soupeř třemi góly v rychlém sledu zvrátil výsledek a zvítězil 5:3. I přes dvě porážky na konec sezony uhájili svěřenci Vladimíra Jambora příslušnost regionální lize, ač se ocitli na hraně. Jedenácté Neratovice totiž už zamířily do nižší soutěže.

„Dva vrcholy v jeden víkend ve spojení s ostatními aktivitami pro nás byly smrtící koktejl, který jsme si namíchali. Pravda vždy leží na hřišti a tam musíme přiznat, že jsme na to úplně neměli. Sezona byla v mnoha směrech náročná. První krok máme za sebou, ale mnoho práce před námi! Díky všem,“ shrnul kouč mužů Vladimír Jambor.