Související zápasy

Prague Tigers
360_20231005_104010.jpg

Souhrn mládeže: Dorostenky i mladší žákyně zaválely, elévové zahájili sezonu

Na přelomu září a října odstartovaly sezonu i poslední kategorie Prague Tigers, které na svůj start čekaly. Stejně jalo loni vyslali elévové do boje tři družstva. Spolu s nimi se také zapojily do akce dorostenky a mladší žákyně, kterým první zápasy v sezoně vyšly na výbornou.

Dorostenky zajížděly k prvním zápasům na druhý konec Středočeského kraje. Premiéru v sezoně si odbyly na Stochově. Jak proti Wizards, tak následně i Panthers si s chutí zastřílely a vstup do soutěže jim vyšel na výbornou.

„S Wizards jsme měli parádní vstup do zápasu, díky kterému jsme se dostali do pohody a víceméně jsme si zápas pohlídali až do konce. Proti Panthers to byl parádní výkon. Většinu zápasu jsme byli na útočné polovině, padalo hodně krásných gólů. Největší radost mi dělají herní věci, které trénujeme od soustředění a teď se můžeme posunout zase o krok dál,“ shrnul trenér Tobiáš Průša.

Jejich mladší kolegyně měly na programu turnaj v Kunraticích, kde se jim také náramně zadařilo. Trenérce Kristýně Novotné se nezdál pouze jeden poločas z celého dne. Jinak měla na svěřenkyně jen slova chvály.

„Celkově turnaj se mi velice líbil, šel vidět veliký posun holek. A musím pochválit elévky i mladší žákyně, které se nebály hrát proti holkám o dvě hlavy větší. Z prvního turnaje jsme měli jinak obavy, jak to bude celé fungovat a jak na tom holky budou. Dali jsme si jasné cíle, které jsme chtěli dodržovat a to také fungovalo. I když holky prohrály, tak měly dobrý pocit ze hry, což je důležité. Každá hráčka si také dala první gól nové sezóny, což mě potěšilo nejvíce. Chci děvčata také pochválit za to, že se nebály jít do soubojů i proti značně větším holkám. Celý turnaj hodnotím kladně a u holek je vidět posun,“ libovala si Novotná.

Největší zastoupení měli o uplynulém víkendu elévové. Tři družstva byla tentokrát rozdělena do týmů podle toho, k jaké skupině přísluší a někteří si tak museli zvykat na nové spoluhráče i soupeře.

Nejlépe se vedlo družstvu Grey, jež odstartovalo sezonu v předposledním devátém koši, nicméně se mu podařilo třikrát zvítězit oproti jedné porážce. „Musím vyzdvihnout hru Viktorie Festové, která se přes prázdniny hodně posunula. Konečně už je v soubojích jeden na jednoho vidět. Jinak hra pěkná, ta jedna prohra tam nás srazily naše chyby jako laxní důraz nebo velké nepřesnosti v přihrávkách,“ komentoval celý turnaj trenér Jiří Toček.

Velký skok čekal na elévy White, kteří loni teprve začínali a nyní se představili ve druhém výkonnostním koši. Vzhledem k nečekanému množství omluvenek a lepení sestavy brali trenéři jednu výhru a dvě prohry jako základ do sezony, od kterého se dá rozhodně odrazit.

„Před turnajem jsme nevěděli do čeho jdeme. Skok z devátého do druhého koše byl dostatečným důvodem k respektu. Nicméně nám otevřel oči a nastavil zrcadlo, na čem nejvíce zapracovat, zejména přebírání hráčů, držení hole, čepel dole a střelba. Za turnaj jsme měli šancí na 30 gólů, ale trefovali jsme většinou gólmana. Soupeři nás vyučili v efektivitě,“ mínil trenér Ondřej Jícha.

„Čekal nás o jeden zápas ochuzený turnaj a tak jsme si řekli na začátku, že si ho musíme užít hned z kraje. Prvních pár minut jsme zůstali v šatně až za nepříznivého stavu se podařilo zápas otočit i díky větší bojovnosti, lehkému zranění brankářky a dobrého spojení nových mladých elévu příchozích z přípravky, kteří se chvilku rozkoukávali po hřišti, až se z nich staly střelci. Zbylé dvě utkání se prolínaly světlé a stinné stránky hráčů, co se soustředili spíše na svůj výkon než na týmový. Na závěr bych viděl pozitivní stránku fyzické připravenosti, dech nám nedocházel,“ dodal kolega Karel Poupě. Na příštím turnaji se White utkají v derby s Orange, jež se v sedmi lidech snažili uhájit příslušnost k elitnímu koši, ale nakonec se jim ho udržet nepovedlo.