Související zápasy

Prague Tigers
357_20230928_091359.jpg

Souhrn mládeže: Kanonáda stržek překvapila trenéra. Blýskl se dorost i mladší žáci

Novou sezonu naplno rozjely i mládežnické kategorie Prague Tigers. Až na výjimky se už představily všechny. Nejvíce z nich vyčnívá kanonáda starších žákyň, které si na prvním turnaji otevřely doslova střelnici. Junioři vyšli za obhajobou zlata s nulou, zatímco dorostenci pod novým trenérem zaváleli, stejně jako mladší žáci. Těm se ale o kategorii výš už tolik nedařilo.

Junioři vstoupili do druhé ligy v roli obhájců titulu. Na úvod ale připsali dvě porážky. V obou případech, jak proti Traverze, tak i Říčanům, dobře začali, nicméně pak jim soupeř vždy odskočil a ke konci duelů už marně doháněli vzniklé manko.

„Bohužel to nebyl vstup do sezóny, ve který jsme doufali. Chybělo nám hodně hráčů a tak je museli nahradit dorostenci. V prvním zápase jsme nezvládli druhou třetinu, kdy nám nic nevycházelo jak na útočné, tak v obranné půlce. Na konci třetí třetiny jsme se dokázali vrátit do našeho tempa, avšak pozdě. Druhý zápas jsme nezvládli v hlavě, nechali jsme se rozhodit rozhodčími, což nás stálo výsledek,“ mrzelo kapitána Matěje Grosse.

Poražení dorostenci si tak spravili chuť ve vlastní kategorii, kde byli stoprocentní. S rezervou Sparty si sice zahrávali s výsledkem, když při její hře bez brankáře málem přišli o náskok, nicméně těsné vedení udrželi. Duel s Kutnou Horou už byl ale plně v jejich režii a na cestu jí zabalili deset gólů v její bráně. Na úvod tak parádních šest bodů.

„První zápas proti Spartě B v super tempu. Většinu zápasu jsme hráli svojí hru, ke konci třetí třetiny jsme ale nezvládali hru soupeře v šesti. Nakonec výhra s odřenýma ušima. Druhý zápas s Kutnou Horou začátek zase suprový, výpadek ve druhé třetině nás trošku srazil, ale v závěru pohodlná výhra 10:4.”

O nejlepší výkon víkendu se postaraly starší žákyně, které ovládly třetí koš především díky parádní produktivitě. Vinohrady porazily na úvod 4:1, nicméně týmy Panthers a Kladno odcházely s velkými příděly. Holky během tří zápasů vstřelily 42 gólů a navíc se prosadily téměř všechny hráčky.

„V prvním zápase jsme dobře využívali hloubku a šířku hřiště, v tom druhém jsme v částech měli zaparkované čtyři hráčky na středu a už to bylo horší. Hodně gólů padlo z oblouků, které trénujeme od soustředění, takže s tím spokojenost. V zápase jsme holkám dávali cíle jako počet gólů a povinná přihrávka před gólem nebo, že dá gól každá hráčka. Ke konci posledních dvou zápasů už padaly i krásné branky po třech, čtyřech přihrávkách,“ popsal svou premiéru trenér Tobiáš Průša.

Těžký úvod měli naopak starší žáci, jejichž kádr byl víc jak z poloviny tvořen hráči z mladší kategorie, odkud přišlo pomoci hned sedm Tygrů včetně gólmana. „Proto jsme jsme klukům zápasy prezentovali jako sbírání zkušeností a řekli jsme si, že důležité je dobře bránit a snažit se o naší hru, která se nám vcelku dařila. Za mě jsme byli i mnohem florbalovější - přehled na hřišti, kombinace do kolma, často i hra jeden na jednoho, dobře jsme drželi systém hry - ale bohužel soupeř měl fyzickou převahu. Z toho velmi těžil, vždy nás doběhl, přetlačil v soubojích. Přesto jsme si dokázali vytvořit šance, ale bohužel jsme je neproměnili,“ uvedl trenér Milan Hort.

Podobně jako dorostenci, tak i mladší žáci si následně spravili chuť ve své kategorii. Kouč a šéftrenér mládeže Roman Janeba odcházel z prvního turnaje nadmíru spokojen a nejen kvůli tomu, že si jeho svěřenci vybojovali postup do vyššího koše.

„Velmi povedený turnaj. Ve všech zápasech jsme byli florbalovější a ve hře se hodně objevovaly věci, které chceme - hra do kolma, střelba z nebezpečných prostor, odskoky, hezká kombinace. Výsledkem jsou tři výhry a smolná prohra s Královým Dvorem, kdy jsme dostali čtyři góly ze tří střel. Pochvalu ale zaslouží všichni,“ poznamenal Janeba.


Jeho kolega Lukáš Valenta musel při premiéře u rezervního týmu zvolit střídmější hodnocení. „Proti Neratovicím nic moc, zbavovali jsme se zbytečně míčku. Ve hře nebylo snad vůbec nic, co tam chceme. Druhý zápas proti Kostelci jsme začali hrát sebevědomě a postupně se tam i objevovaly věci, jako nabíraní hráče v rohu zespodu, hra do kolma a tak dále - smolná prohra. Šli jsme si pro výhru, ale blbý gól na konci rozhodl. Super výkon od Viktorie Dvořákové, konečně jsem v ní viděl to, co ukázala v Rumburku, ve třetím se bohužel zranila a musela odjet na rentgen,“ litoval trenér, jinak hráč juniorského celku.