Starší žáci A mají za sebou úspěšný turnaj na Vinohradech

Svěřenci trenéra Romana Janeby se představili na pražských Vinohradech, kde svedli bitvy ve čtvrtém koši proti domácímu SKV, Tatranu i Chodovu.

Prvním soupeřem byli domácí SKV Florbal. Předpokládali jsme urputnou obranu soupeře a čekání na naše chyby. První půlka byla z naší strana nervózní a plná nepřesností.  Hned v úvodu druhé poločasu se po pěkné přihrávce od Matyho trefil Matěj Gross. Další dvě branky vstřelil náš kanonýr Jánošík. Soupeř vždy stihl korigovat. V závěru zápasu naši výhru pečetili dva obránci. Krásnou střelou AG a Péťa 5-2.

V druhém zápase jsme se střetli s Florbal Chodov, s kterým letos hrajeme vyrovnané zápasy.  Tentokrát jsme zápas měli zhruba od desáté minuty pod kontrolou. Dařilo se nám přehrávat vysoko postaveného soupeře. Dobře jsme řešili přečíslení a některé branky byly opravdu pěkné. V závěru si tak všichni mohli vyzkoušet netradiční posty a byla z toho vysoká výhra 10-3.

Ve finálovém utkání nás čekal Tatran Střešovice. Svoji skupinu jasně vyhráli a jejich hra byla opravdu pěkná. Plná kombinace a hezkých gólů. My jsme začali výborně. Nepředržovali jsme balónky a využívali jsme fyzické převahy. První poločas jsme ovládli 3-0. V druhé půlce jsme pokračovali v kvalitní hře, dobrém napadání a přidávali gól za gólem. Jediná kaňka na našem výkonu je inkasovaný gól, minutu před koncem. I tak pohodlné vítězství 8-1.

Komentář trenéra Romana Janeby: "Turnaj hodnotím kladně. Dařilo se nám kombinačně, soupeře jsme přehráli fyzicky. Když na situace máme klid, umíme je řešit slušně. Jsem rád, že jsme konečně dali také nějaké branky. Věřím, že se odrazíme ještě k lepším výkonům. Čtvrtý koš určitě není to, co bychom chtěli hrát. Příště musíme být lepší."