74_20240206_131234.png
406_20240131_151330.jpg

Starší žáci se zachránili v nájezdech. Elévové zažili další klubové derby

Poslední hrací víkend v lednu naplánoval vpustit mezi mantinely pouze tři kategorie Prague Tigers. Do akce se zapojilo ale pět družstev. Starší žáci bojovali ve čtvrtém výkonnostním koši, stejně jako elévové Orange. Naopak celky White a Grey se postavily proti sobě a Zbraslav zažila nápor tygří smečky i jejich rodičů.

Starší žáci odehráli osmý turnaj v Kobylisích. Hned na úvod je čekal tým Falcon, na který vyrukovali s taktikou blokování střel. Svěřencům Milana Horta se daný cíl dařil plnit, až na jednu výjimku, z níž soupeř udeřil a radoval se z vítězství. V tomto zápase jim chyběl lepší pohyb, jež ve druhém utkání s Kobylisy zlepšili, soupeř měl ale velkou fyzickou převahu.

Poslední protivník z Kutné Hory byl ohledně fyzičky srovnatelný. „Hráli jsme s ní otevřenou partii a vyzkoušeli si i aktivní napadání. Díky němu jsme dali góly, také se ale občas nestačili vrátit a následně inkasovali. Naštěstí jsme tento zápas urvali v nájezdech. Jsem rád, že se nám dařilo plnit naše cíle - blokování střel, napadání, od druhého zápasu i dobrý pohyb a většinou také obrana. Musíme ještě zapracovat na produktivitě, kterou proti fyzicky silnějším soupeřům moc nemáme. A také musíme přestat přidržovat míček,“ zhodnotil utkání trenér starších žáků Milan Hort.

Elévové měli po třech měsících na programu opět derby. Tentokrát se proti sobě postavila družstva White a Grey. Zatímco Bílí naposledy zamířili poprvé o koš níž, tak Šediví stále stoupali vzhůru. Tentokrát i kvůli oslabené sestavě narazili – chyběli dva hlavní tahouni Matěj Mečl a Jáchym Podešva, nicméně zapojili do zápasů dvě přípravkové děti a dva další hráči měli turnajovou premiéru. I tak byl výkon hráčů bojovný. Všichni se snažili, co to šlo.

„I když jsme dostávali dost gólů, tak bych problém viděla spíše ve velikosti hráčů než v chybné obraně. Někteří předvedli na své poměry mimořádný výkon, z toho mám radost. Občas už se jim povedla i rozehrávka, na které teď pracujeme, naopak vázlo zakončení. Celkově ale dobrý pocit z odvedené práce,“ shrnula objektivně trenérka Dana Hortová.

Elévové White zaspali první poločas úvodního zápasu, což se jim nakonec stalo osudným. Jinak ale předvedli nejlepší výkon v sezoně s propracovanou osobní obranou a nakonec skončili těsně před postupovými branami. „Na tomto turnaji jsme vzali hráče, kteří s námi byli poprvé a ukázali se ve výborném světle. Příjemně nám zamotali hlavu. Navíc už hráči dokážou zvládat bránit jeden na jednoho, na což jsme se důkladně zaměřili. Kluky nezlomil ani první zápas, naopak na hřišti předvedli, že se jednalo o dobrý základ do zbytku turnaje. Pokud budou takhle pracovat dál, vrátí se tam, kam patří,“ řekl trenér Ondřej Jícha.

Oba celky těžily i s mohutné podpory rodičů. Zbraslav jednoznačně ovládli Tigers, kteří se při vzájemném duelu navzájem hecovali a zároveň podporovali své děti respektive týmy. Co víc si přát?

Jediní elévové Orange zajížděli mimo Prahu a turnaj odehráli v Mladé Boleslavi, kde předvedli hezké výkony, ale chyběla jim přesnější muška. „Jediné, co musí kluci dopilovat, je osobní obrana, kde jim větší a šikovnější hráči hodně utíkají,“ podotkl trenér Martin Vašek. Jeho svěřenci i tak zůstali ve čtvrtém koši a na příštím turnaji se utkají s družstvem Grey. O motivaci mají tak postaráno.