Související zápasy

Prague Tigers
349_20230912_082452.jpg

Steinbachová sestřelila Vinohrady pěti góly. Souboj generací pro Start.

Ženy Prague Tigers zahájily novou sezonu s poloviční úspěšnosti. Na úvod doma porazili soupeře z jarního čtvrtfinále. Vinohrady odcházely domů se sedmi inkasovanými góly. Druhý zápas s ještě na jaře extraligovým Startem přinesl stejný počet obdržených branek v domácí svatyni. Svěřenkyně Víta Gattnara tak zapsaly po úvodním víkendu tři body.

Duel s Vinohrady se změnil v show jedné ženy. Dominika Steinbachová pálila ostrými ze všech možných pozic a nakonec Benkovou prostřelila celkem pětkrát. Tygřicím ale trvalo dlouho, než se v nové sezoně prosadily poprvé. Pozdější autorka pěti gólů a hráčka zápasu srovnala až ve 34. minutě. Tím rozjela vlastní kanonádu a o necelé čtyři minuty později už měla zapsáno kvarteto vstřelených branek. „Nic podobného se mi nestalo ani v extralize,“ žasla zkušená hvězda Tigers v pozápasovém rozhovoru.

Ženy Tigers měly zápas plně pod kontrolou a jarního soka ve čtvrtfinále jednoznačně přehrály. „Upřímně jsem nečekal takový vstup do sezony. Zápas na jednu branku, mám radost jak jsme hráli rychle. Samozřejmě vzniklo i hodně zábavy, kdo ví, ten ví,“ zhodnotil po zápase trenér Vít Gattnar.

V neděli se hrál ale zcela odlišný zápas. Start přijel se sestavou tvořenou z hráček, jež ještě v minulé sezoně nastupovaly v nejvyšší juniorské soutěži za Chodov. V Nehvizdech se tak hrálo hodně běhavé utkání. Tigers v něm byli od začátku pozadu a neustále dotahovali. Když se jim podařilo přiblížit se na rozdíl jedné branky, tak jim soupeř vzápětí vždy odskočil a nakonec si došel pro výhru 7:4. „Florbalový duel, kde na sebe narazily dvě generace a ta natrénovanější si odnáší vítězství. Pro nás fajn do dalších utkání,“ poznamenal kouč Gattnar.

Prague Tigers - Královské Vinohrady 7:2 (0:1, 4:0, 3:1)

Branky: 34., 35., 36., 37. a 49. Steinbachová, 44. Palatínusová, 60. Horáková - 14. Bližňáková, 47. Jirková. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Rozhodčí: Hanzal, Kos. Diváci: 23.

Prague Tigers - Start98 4:7 (1:2, 1:2, 2:3)

Branky: 47. a 48. Steinbachová, 19. Němcová, 32. Palatínusová, - 3., 24. a 55. Skoková, 4. Míková, 34. Moravcová, 46. Lytorovová, 50. Skalíková. Vyloučení: 1:2: Využití: 0:1. Rozhodčí: Novák - McIntosh.

foto: Floorball Czech Open