223_20220907_184231.jpg

Tigers urvali v Plzni dva cenné kovy. Přípravka obhájila bronz, elévové získali stříbro

Už tradičně patří první zářijový víkend v podání Prague Tigers florbalovému klání v Plzni. Na turnaj Gorila vyrazilo kvarteto nejmladších družstev. Nejlépe z nich se dařilo elévům, kteří obhajovali celkové prvenství. Tentokrát padli až ve finále, kde podlehli Tatranu. Potřetí v řadě si odvezla bronz přípravka. Starší žáci vypadli ve čtvrtfinále a mladší skončili na 17. místě.

Pro Prague Tigers se turnaj v Plzni rozložil do tří dnů. Už v pátek večer ho odstartovali starší žáci, kteří si na úvod připsali vysokou prohru s Plzní, následovala další porážka s Tatranem a první výhra přišla až v posledním utkání ve skupině proti Havířovu.

Vítězství tým nakoplo a napjaté předkolo play-off zvládl díky jedinému gólu Syrového nad halovými rivaly z Black Angels, poté přišla další výhra 3:1 nad Wizards. Stopku starším žákům vystavil až pořádající oddíl Gorily Plzeň ve čtvrtfinále.

V mladších žácích se objevila řada hráčů, pro které se jednalo o první zkušenost s pětkovým florbalem. Družstvo pod vedením Adély Hortové a Ondřeje Jíchy odehrálo ve skupině dva hořké zápasy, kdy v úvodním a posledním zápase ve skupině dostalo gól v posledních vteřinách duelů s Libercem a domácím týmem. Kvůli tomu přišlo o čtyři body a ve skupině skončilo poslední. Nutno podotknout, že po většinu turnaje se musel celý tým vypořádat s tím, že v bráně většinou chytal hráč z pole.

V neděli si ale zlepšili náladu a dvě výhry v bojích o konečné umístění vynesly mladším žákům konečnou 17. pozici. „Turnaj beru jako docela úspěšný. Chápu, že výsledkově to není nic moc a kluci i dívky jsou zklamaní, ale mě se docela líbilo, jak se hledali v těch pozicích a lepšili se. Se stabilním gólmanem to půjde,“ uvedla trenérka Adéla Hortová.

Elévové jeli do Plzně s rolí jednoho z favoritů, což potvrzovali i letos. Suverénně ovládli svou skupinu a jejich jízda pokračovala i ve vyřazovacích bojích, kde v semifinále opět vyřadili rivaly z Black Angels. Sklonit se museli až ve finále před střešovickým Tatranem po těsné porážce 2:3.
„Turnaj se mi moc líbil, děti si ho myslím užily. Je super, že si kategorie chodí navzájem fandit a že se podporují. Mrzí mne, samozřejmě, že jsme neobhájili tu zlatou, byla hodně blízko, a děti si ji moc přály, (jde to hodně za mnou,) ale v Plzni máme určitě jméno, oslnili jsme Němce, porazili jsme Bohemku i 2x Blacky. I proti tomu Tatranu to taky, si myslím, nebylo úplně špatné. Máme hodně co vylepšovat, a těším se na sezonu,“ zhodnotila koučka elévů Dana Hortová.

Poslední kategorií byla přípravka, která v Plzni bojovala pouze v sobotu a její turnaj se odehrál během jediného dne. Kategorie přijela na západ Čech v dosti osekané sestavě, navíc plné malých nováčků. První zápas proti Bohemians byl pro děti klasicky rozkoukávající. Přestože po první půlce prohrávali o čtyři góly, tak děti neskutečně zabojovaly a zápas nakonec skončil 6:6. pomohla i změna v sestavě, V dalším zápase porazili Tigers domácí Plzeň a následně vysoko deklasovali pražský Chodov.

Vyrovnané utkání odehráli se Spartou, a i když dvě minuty před koncem vedli o gól, zápas nakonec skončil spravedlivou remízou. V posledním utkání narazili svěřenci Jakuba Pražáka na velice silné Karlovy Vary, které celý turnaj přípravek nakonec vyhrály. Přesto ale děti při prohře 9:11 podaly skvělý výkon.

Díky skvělým výkonům nejmenších a vysokému počtu vstřelených branek obsadili Prague Tigers nakonec na turnaji skvělé 3. místo. Obhájili tak bronzové medaile z kategorie přípravek na tomto turnaji z předešlých dvou lete a zaznamenali bronzový hattrick!

„Pochvalu si zaslouží všechny děti. O to víc, že naše sestava byla ve většině utkání o hlavu, někdy i dvě menší, než ostatní týmy. Obzvlášť skvělé výkony podal Vojta Šmídek, který na turnaji nasázel 15 a víc gólů, dále Jirka Filipský, který je zvyklý hrát už i mezi elévy a na jeho přehledu ve hře je to hodně znát (pro oba to zároveň byl třetí bronz v řadě) a třetím do party byl Martin Bolf, který hraje florbal teprve prvním rokem, přesto už teď patří mezi naše opory a ve spolupráci s prvními dvěma jmenovanými byla radost na jejich hru pohledět,“ komentoval trenér Jakub Pražák.

„Aniž bychom to po dětech vyžadovali, tihle tři naprosto přirozeně na hřišti kombinují, komunikují, prostě opravdu krása a velká pochvala. Věřím, že děti si celkově turnaj užily a bronzová medaile pro ně bude hezkou vzpomínkou i motivací ve florbale v dresu Prague Tigers pokračovat,“ dodal Pražák. Nakonec patří velké poděkování Heleně Filipské, za její obrovskou pomoc při celém turnaji a dále rodičům, kteří za námi do Plzně přijeli nás podpořit.