Související zápasy

Prague Tigers

Tigers vyráží směr Turnov. Musíme si uvědomit, že hrajeme o vše, burcuje Večeřa

Série play-down mezi Prague Tigers a Turnovem má za sebou úvodní víkend. Po něm je vyrovnaná 1:1 na zápasy. Nyní se dvě utkání odehrají na severu Čech. Výhodu domácího prostředí má soupeř, avšak poslední ztracený duel při vlastní přesilovce může mít stále v myšlenkách. Pokud chtějí muži uspět, musí venku minimálně jednou vyhrát.

Ještě minutu před koncem druhého zápasu muži prohrávali 2:3, navíc hráli v oslabení. Následně ale přišlo zmrtvýchvstání a v prodloužení dokonaný obrat, který čekal zřejmě málokdo. Moment, který může nakopnout Tigers v celé sérii. Trenér Tomáš Večeřa ale zůstává při zemi. „Neřekl bych, že jde o psychologickou výhodu. Každý tým vyhrál jedno utkání a lépe na tom bude ten, kdo bude úspěšnější během následujícího víkendu,“ říká kouč.

Začíná přituhovat. Pokud jeden z týmů ovládne oba víkendové duely, bude už pouze jediný krok od vyhnutí se sestupu, alespoň prozatím, a dostane ještě jednu šanci. Jakákoliv chyba v každém zápase se může nyní krutě vymstít. „Musíme si uvědomit, že hrajeme o všechno. V předchozích utkáních tomu tak nebylo. Musíme přidat ve všech aspektech hry,“ uvědomuje si Večeřa.

Tigers byli v obou úvodních zápasech střelecky aktivnější, avšak více ze hry měl přeci jen Turnov, který bude nyní spoléhat na domácí prostředí, specifickou palubovku i užší hřiště. Zda toho využije, nebo se podmínky obrátí proti němu jako na podzim, se začneme dozvídat úderem 18:30, kdy je naplánované úvodní buly třetího utkání.