NáchodTigers
10:4(2:0,2:1,6:3)
so 17. 12. 2022 17:30 @ SH TJ Náchod, Národní liga, 15. kolo

Torzo v Náchodě dlouho bojovalo, nakonec vysoko prohrálo

Adventní období pro ně skončilo bez bodů. Muži Prague Tigers i počtvrté před Vánoci prohráli, tentokrát v dalekém Náchodě 4:10. Pouze dvě formace se na východě Čech dlouho držely, avšak poté sehrály svou roli jednak marodka a také převaha soupeře, která nakonec určila konečný výsledek. Nováček Národní ligy tak vstoupí do roku 2023 z předposlední, jedenácté pozice.

Tigers chtěli na půdě favorita zlomit nepříjemnou sérii porážek a nachystat se na klíčovou fázi sezony, která přijde po novém roce. Před duelem v Náchodě ale musel trenér Lukáš Janů počítat spíš řadu omluvenek kvůli nemoci, nežli spřádat plány na bodový zisk. Na východ české části republiky tak vyrazil s pouhými dvanácti hráči do pole.

Domácí byli velkým favoritem, nicméně hosté bojovali odhodlaně. Jejich nebezpečné střely chodily od mantinelu či zahazovali tutovky a tak je soupeř trestal. V první i druhé třetině se prosadil dvakrát a začal stavět základ pro pozdější vysoké vítězství. „Marodka nám určitě nepomohla, na zápas jsme jeli se dvanácti hráči do pole a jeden se hned na začátku zranil. Ale k tomu se nám utkání asi nikomu příliš nepovedlo,“ mínil brankář Pavel Dundr.

Převaha a přesila Náchoda se projevila nejvíce v závěrečném dějství. Tigers viditelně docházely síly a tak se rozdíl mezi oběma týmy vyšplhal až výše šesti gólů, na kterém zůstal i po vypršení šedesáti minut. „Výsledek nemá cenu hodnotit. Nezvítězil florbal, ale neskonalá vypočítavost. Žádost o odložení utkaní z důvodu velké marodky v našem kádru i přes veškeré nabídky z naší strany bylo zamítnuto,“ shrnul trenér Lukáš Janů.

Náchod – Prague Tigers 10:4 (2:0, 2:1, 6:3)
Branky
: 11. Jakubský, 18. M. Mikšovský, 24. Středa, 37. Kříž, 42. Prause, 43. Donaj, 45. Špaček, 51. Rázl, 59. J. Mikšovský, 60. Čáp - 21. Masár, 48. Rudiš, 57. Nachtmann, 58. Koudelka. Vyloučení: 5:0. Využití: 0:1. Rozhodčí: Jansa, Křepelák. Diváci: 63.