Související zápasy

Prague Tigers
350_20230912_090707.jpg

Tři body jako solidní základ. Muži na úvod obstáli.

Nově tvořený tým mužů má za sebou úvodní představení v regionální lize. Mančaft okolo kapitána Martina Soukupa a Martina Horta hned v první hrací den čerstvě rozjeté sezony bral tři body, když v obou případech podstoupil nájezdové drama. Nejprve podlehl Traverze 6:7, následně naopak vybojoval bonusový bod nad družstvem Future, za které nastoupili i hráči, co ještě na jaře hráli superligu.

Nikdo nevěděl, co od mužů čekat, jak si v nové soutěži i složení povedou. Trenér Vladimír Jambor doplnil sestavu o početnou skupinu juniorů. Dravé tygří mládí se proti ostříleným borcům z Traverzy sehrálo parádní vyrovnanou partii. V polovině zápasu dokonce vedlo o dva góly, zkušenému soupeři se ale podařilo srovnat skóre a duel tak dospěl do zasloužených nájezdů. V nich byla úspěšnější parta okolo Davida Podhráského a Tigers tak v prvním zápase sezony získali premiérový bod.

V podobném duchu se nesl i druhý zápas. I v něm měli svěřenci Vladimíra Jambora po většinu zápasu herně a gólově navrch. Hattrickem se blýskl i trenér mladších žáků Lukáš Valenta. Na druhé straně ale pomohly opět zkušenosti a i Future si vynutil rozuzlení v nájezdech. V nich tentokrát vystřelil bonusový bod Tygrům Flek. Celkově tak muži získali při premiéře v regionální lize tři body.

„S turnajem jsme si poradili lépe, než jsme asi všichni čekali. Pro náš mladý tým to byla vysoká škola florbalu, ve které jsme při první konfrontaci uspěli. Máme před sebou dlouhý kus cesty, aby naše hra vypadala podle našich představ. Základ jsme položili a teď vzhůru do další práce,“ řekl potěšeně trenér Vladimír Jambor. Jedinou kaňkou po víkendu zůstalo zranění kapitána Martina Soukupa, u kterého došlo na podezření prasklé stydké kosti a čeká se na verdikt lékařů.

Traverza - Prague Tigers 7:6 pn (3:3, 2:2, 1:1)

Branky: 7. Větrovský, 10. Pražák, 15. Vejrych, 24. Janoušek, 28. Sláma, 33. Řeřicha, nájezd Kuzma - 6. a 37. Zendulka, 3. Langhammer, 15. Flek, 18. Jiřička, 19. Hort. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Preclík - Verner. Diváci: 23.

Prague Tigers - SSK Future 6:5 pn (3:2, 1:2, 1:1)

Branky: 7., 10. a 24. Valenta, 35. a nájezd Flek, 12. Zendulka - 8. a 29. Jirásek, 13. Soukup, 30. Kalaš, 39. Běloch. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:1. Rozhodčí: Preclík, Verner.