Související zápasy

Prague Tigers

Tři hattricky a dvě výhry. Ženy útočí na elitní čtyřku

Důležitých šest bodů zvenku přivezly ženy Prague Tigers v rámci 1. ligy. Nejprve na půdě Chomutova předvedly nejlepší výkon v sezoně, aby lídra soutěže porazily 5:2, následně si s chutí zastřílely proti Novému Strašecí, které zničily 14:5. Hned trojice hráček zaznamenala hattrick. Stoprocentně úspěšný víkend navíc vrátil Tigers do bojů o elitní čtyřku.

Věděly, že je čeká náročný víkend. Ještě k tomu, když ženy Prague Tigers zajížděly na půdu aktuálního lídra z Chomutova. Právě na severu Čech ale odehrály jedno z nejlepších utkání v sezoně. „Až na nějakých pět minut na konci druhé třetiny, od nás skvělý výkon. Zápas splnil všechno, co jsme od něj očekávali,“ pochvaloval si trenér Tobiáš Průša.

Hráčky Tigers zaskočily domácí celek. Především zblokovaly početné množství střel, takže Janglová v bráně měla o to méně práce. Navíc byly efektivní vepředu. V průměru každá čtvrtá střela skončila v brance a zrodilo se tak hodně cenné a důležité vítězství 5:2. „Soupeř byl produktivnější a zkušenější a zaslouženě bere tři body,“ uznal domácí kouč Martin Hýsek.

Největší otázkou nedělního dopoledne pro ženy bylo, jak se vypořádají s přesunem z Chomutova do Kladna a jen minimálním časem na regeneraci. Utkání, které začalo v jedenáct hodin dopoledne, ale zvládly rovněž na výbornou a domácí Nové Strašecí odešlo s pořádným výpraskem. Trojice Eliška Horáková, Nikola Červená a Irena Palatínusová zkompletovala hattrick. Šesti body se blýskla i zkušená Dominika Steinbachová. „Klasicky hodně fyzicky náročné utkání,“ podotkl suše Průša.

Ženy se díky šesti získaným bodům přiblížily čtvrtým Vinohradům na rozdíl jednoho bodu. Hned ve středu je ale čeká další těžké utkání s rivalem z Black Angels. Hrát se bude od 19.45 ve štěrboholské hale. V tomto duelu se bude rovněž hrát o hodně. Případná výhra by totiž Tigers posunula klidně až na druhou pozici v tabulce.