74_20240206_131234.png
343_20230714_165741.jpg

Turnaje v Brně a Praze očima šéftrenéra mládeže. Tři týmy ve čtvrtfinále

Letní florbalové turnaje na přelomu června a července jsou minulostí. Prague Tigers vyslali na klání do Brna a následně Prahy několik mužstev. Na Hummel Open Game odjela rekordní klubová výprava čítající přes 120 dětí a mohlo jich být klidně víc. Celkově se tři družstva podívala do čtvrtfinále. Větší radost udělalo posílení integrity jednotlivých kategorií napříč celým oddílem.

V Brně osm týmů, v Praze o polovinu méně. Zejména do jihomoravské metropole vyslali Prague Tigers početnou armádu. „V první řadě musíme říct, že jsme tam vypravili rekordní výpravu přes 120 dětí. Z toho mám radost,“ těšilo šéftrenéra Romana Janebu. Podle něj mohlo být účastníků a družstev klidně i víc. „Chci apelovat na všechny, aby si na ty turnaje udělali čas. Všichni jsou tam spolu a zažijí spoustu věcí oproti normální sezoně,“ zdůraznil vzápětí.

Z osmi kategorií se dostali nejdál dorostenci a přípravka. V obou případech jim byla vystavena stopka v nedělním čtvrtfinále. Elévové pak smolně vypadli o kolo dřív na nájezdy. Dorostenci zahráli skvělý zápas se Spartou, mladší žáci zase s Tatranem, dorostenky se dvakrát potkaly s maďarským reprezentačním výběrem. „Všichni si zahráli dobré zápasy. Tigers jsme reprezentovali hezky a vše proběhlo fajn,“ zhodnotil Janeba.

Ještě víc než celkové umístění byla vidět napříč celým oddílem klubová integrita mezi kategoriemi. Starší žáci a dorostenky se podporovali navzájem. Elévové po hořkém vyřazení pomohli dorostencům dostat se do závěrečného dne. „Tohle funguje dlouhodobě a je to jedna z věcí, která mi přijde samozřejmá a jsem rád že se děje. Kategorie chodí na zápasy ostatních, povzbuzují se navzájem. V Brně je tomu tak vždy. Je super, že pak nám děti z přípravky poslaly, jak skandují stejné pokřiky jako my po vítězném zápase,“ uvedl spokojeně šéftrenér mládeže.

„Chtěl bych, aby malé děti měly vzory v naších hráčích, kteří prošli celou strukturou a teď táhnou juniory případně mužské áčko,“ uzavřel Janeba. Jeho svěřenci v kategorii U12 došli pak nejdál na Prague Games, kde rovněž skončili ve čtvrtfinále, stejně pak i starší žáci, jež však spadli do opravného pavouka.