421_20240222_133538.png

Velké finále je tady. Pohár starostů pod hlavičkou Prague Tigers vrcholí

Už v pondělí bude znám vítěz florbalového turnaje starostů, jehož jsou Prague Tigers patronem a organizátorem. Čtyři nejlepší školy z městských částí Prahy 9, 13, 14 a 15 se utkají v UNYP aréně o prestižní trofej. Hrát se ve smíšených družstev chlapců i děvčat a rovněž v netradičním formátů čtyř hráčů na hřišti a gólman.

Všichni účastníci prošli do velkého finále postupem z obvodních kol, která se odehrála v prosinci. Ze všech přihlášených městských části se kvalifikoval do velkého finále vždy pouze vítěz. Každá škola reprezentuje nejen sebe, ale celý obvod, do které přísluší.

Závěrečný turnaj má složení čtyř účastníků. Na všechny čekají čtyři zápasy. Nejprve základní skupina, ve které se bude hrát každý s každým po dobu 12 minut. Následovat bude souboj o bronz a finále. Na hřišti musí být přítomna vždy minimálně jedna dívka.

Účastníci se krom finálového turnaje, jež se bude hrát v dopoledních hodinách, mohou těšit i na doprovodné soutěže a to nejen hráči, ale i diváci. Pro fanoušky bude připravena například soutěž o nejhlučnější sektor. Malí florbalisté a florbalistky si naopak poměří síly v přesnosti střelby či v nájezdové dovednostní disciplíně, kde každá škola vyšle do boje jednoho hráče a gólmana.

Koncept turnaje vznikl ve spolupráci klubu Prague Tigers a starosty Prahy 14 pana Jiřího Zajace za primárním účelem rozpohybovat děti a nadchnout je pro pohyb. Cílem bylo uspořádat sportovní zápolení nejen v rámci škol či obvodech, ale napříč městskými částmi v rámci hlavního města České republiky.

„Je pro nás čest, že můžeme takovou akci uspořádat. Cílem akce je rozpohybovat děti ze školních lavic a vytvořit sounáležitost nejen se svoji školou, ale i městským obvodem. Účastníci turnaje mohou navázat zároveň přátelské vztahy, které si ponesou do let budoucích. Věříme, že jsme nyní u vzniku nové tradice, která bude pokračovat v dalších letech a ještě víc se rozroste,“ říká manažer klubu Prague Tigers a jeden z hlavních organizátorů akce Vladimír Jambor.

Partnery akce jsou AMAX company s.r.o etablující se v procesu návrhu a výstavby polyfunkčních staveb; reklamní agentura K inspire zaměřující se na komplexní řešení ohledně podnikání, kdy spojuje kreativitu s digitální expertizou, aby se vytvořila efektivní online marketingová kampaň. Red Elephant kteří se zaměřují na praktickou aplikaci nejmodernějších poznatků behaviorálních věd v public relations a marketingu. EXE SPORT specializující se na prodej florbalového vybavení, ale v naší nabídce najdete i vybavení pro ostatní sporty. Kromě internetového obchodu provozujeme i kamennou prodejnu v Praze - Novovysočanské a výdejní místo v Jablonci nad Nisou. Samozřejmě také jednotlivé městské části finálových účastníků.