Výpadky stály body muže i ženy, ty bodovaly alespoň v neděli

Hodně draze zaplacená byla zatmění ve hře obou družstev během sobotních duelů. Muže v divizním duelu s Hradcem Králové stál minutový výpadek nadějně rozehraný duel a prohráli 5:7. Podobně dopadly i ženy v první lize, jež v domácím prostředí zakolísaly s Kutnou Horou a braly pouze bod za prohru 7:8 po nájezdech, následně si ale spravily chuť s Texasem, který porazily 6:2.

Stejně jako dorazilo chmurné deštivé počasí do Česka, tak i ponuré byly sobotní zápasy elitních družstev. Muži stejně jako v minulé sezóně hráli první venkovní utkání v Hradci Králové a opět je postihl minutový výpadek, který je stál celý zápas. Zatímco loni zaspali začátek a prohrávali po první minutě 0:3, tentokrát je stejný osud potkal až na konci druhé třetiny. „Po srovnání na 3:3 šly hlavy dolů, je to jen o nich a nekoncentraci,“ hlesl kouč Vorlíček. Situace byla o to smutnější, že chvíli před tím poslal Tlapa hosty do vedení a rázem z toho bylo skóre 5:3 pro domácí a to ještě Heger neproměnil trestné střílení.

Tigers tak mohli litovat skvělé pasáže hry, která předcházela gólové smršti na konci druhé třetiny. Po příchodu ze šaten měli více ze hry. Po rychlém srovnání Petra hráli dokonce i dvě přesilovky, ale ani ty zlom utkání nepřinesly. „Mohli jsme z toho vytěžit víc, ale nestalo se. Klukům však nelze nic moc vyčítat, jezdí, fungují, snaží se. Nikdo na to nekašle,“ řekl trenér Tigers.

Jeho svěřenci si stejně jako loni odvezli z Hradce porážku zkraje sezóny. „Člověk aspoň vidí, co je potřeba hned na startu a můžeme reagovat,“ poznamenal zkušený 43letý kouč. Navíc i ve třetím utkání nového ligového ročníku Tigers svého soupeře přestříleli, dvakrát ale odcházeli domů bez bodů. „Koncovka je jeden z největších problémů. Myslím, že se ji věnujeme, v zápasech však nastává v této situaci jiná komplikace,“ nastínil potíže ve hře mužů trenér Vorlíček.

Zaváhaly také ženy

Ani jeho kolega Jambor na střídačce žen nemohl být spokojený. Tigers čekal do třetice nováček soutěže, který se ze všech čtyř postupujících týmu z nižších ligy adaptoval nejlépe, Kutná Hora. Domácí dlouho směřovali za dalším vítězstvím. Na začátku třetí třetiny vedli 4:2, poté ale přišla krutá pětiminutovka, ve které soupeř otočil vývoj zápasu a rázem vedl 6:4. „Totální výpadek, kdy se nám úplně rozsypala hra do obrany,“ objasnil Jambor. Jeho svěřenkyně dokázaly sice ještě srovnat krok, hostující celek však dokázal překvapení dotáhnout do konce, když následně uspěl v nájezdech.

„Strašně jsme jim zápas usnadnili, nešly nám moc nohy, a dělali jsme hrozné chyby v obraně. Tím jak se nás stále drželi na dostřel, tak byly o to víc motivované,“ všiml si trenér žen na hráčkách Kutné Hory. Pro zápas s Texasem tak museli s kolegou Gattnarem nejen udělat změny v určitých věcech, ale také si přichystaly pro své svěřenkyně čestné prohlášení týkající se ohrožení branky soupeře, které musely hráčky podepsat.

„Zatím děláme z florbalu vědu a vůbec se netlačíme do střelby, přehráváme nebo si nevěříme na koncovku,“ vysvětloval Jambor nečekaný krok, nicméně potřebný efekt se dostavil a Tigers si poradili se soupeřem, se kterým i trénují, 6:2. „Tady jsme měli zápas celou dobu pod kontrolou a soupeř neměl takovou kvalitu směrem dopředu jako Kutná Hora,“ konstatoval Jambor.