Související zápasy

Prague Tigers
426_20240309_092658.jpg

Vyřazovací boje startují. Ženy začnou proti Mladé Boleslavi

Vrchol sezony je tady. Po konci základní části startují vyřazovací boje. Ženy Prague Tigers měly coby třetí tým tabulky v předkole volno a čekaly na soupeře. Tím se nakonec stala Mladá Boleslav, která ještě loni hrála extraligu. Těžký sok hned zkraje play off je velkým lákadlem a pozvánkou do Nehvizd na úvodní utkání série, které začne v sobotu ve 20 hodin.

Dlouhodobá část je zapomenuta a začíná přitvrzovat. Nyní už nebude čas ani prostor na chyby. Vyřazovací boje 1. ligy jsou neúprosné, navíc se hraje pouze na dva vítězné zápasy. Ženy do něj vstoupí sérií s Mladou Boleslaví, které mají co vracet, protože v základní části s ní prohrály oba zápasy.

„Co se týče odvety tak platí známá věc a to, že play off je jiná soutěž a neberu to jako odvetu, ale soupeře, který stojí v cestě dále,“ uvedl kouč Vít Gattnar. Ženy v obou případech inkasovaly od Mladé Boleslavi devět gólů, což je nejvíc ze všech soupeřů v první lize. „Oba víkendy pro nás znamenaly velké vykřičníky, nedařilo se nám herně a nedokázali jsme si pomoci ani týmově, vše je ale za námi a věřím, že v play off ten přístup bude jiný,“ hlásí trenér žen.

V kolektivních sportech platí jedno nepsané pravidlo, že základní část vyhrává útok, avšak play off obrana, která bude podle Gattnara rozhodujícím prvkem právě i proti Mladé Boleslavi. „Jestli se nám bude chtít bránit, tak věřím, že naše šance hodně budou stoupat,“ tuší kouč žen.

Oba týmy disponují velmi silnými a produktivními osobnostmi v týmu. Na domácí straně ovládly individuální statistiky v základní části nejproduktivnější hráčka a nejlepší nahrávačka Irena Palatínusová se 74 body (33+41) a s 35 góly nejlepší střelkyně Dominika Steinbachová. Mladá Boleslav bude spoléhat zejména na trojici Anetu Hlušíčkovou, Markétu Žbánkovou a Veroniku Zittovou, která vstoupila do vyřazovacích bojů s bilancí 1+6.

Pro kvarteto hráček Tigers bude série speciální navíc tím, že v minulosti hrály dříve v Mladé Boleslavi jako například Eliška Horáková, Kristýny Zelená a Viktorová, Irena Palatínusová. „Už je to nějaký pátek. Holky to samozřejmě v hlavách mít budou, ale jejich motivace odejít vítězně bude o to větší. Samozřejmě máme i nějaké zajíce v klobouku, které vytáhneme,“ nastiňuje Gattnar. První utkání série se hraje v sobotu v Nehvizdech od 20 hodin, odveta přijde na řadu o den později v 19:00 na půdě soupeře.