Související zápasy

Prague Tigers
231_20220921_131707.jpg

Žáci zahájili sezonu účastí ve finále. Juniory doprovázel stín nedisciplinovanosti

Další dvě mládežnické kategorie odstartovaly sezonu 2022/23 a obě s novými trenéry. Junioři pod vedením Jakuba Pražáka vstoupili do nového ročníku 2. ligy na domácí půdě. Stejně tak i starší žáci s dvojicí koučů Tobiáš Průša a Adam Novák na střídačce, kteří při své premiéře dokráčeli až do finále, tam ale dostali tvrdý direkt.

Ještě než byl odpískáno úvodní buly, seznámil trenér Pražák své svěřence se základními pravidly, která se budou v letošní sezoně dodržovat – disciplina, koncentrace a pozitivní myšlení za každého stavu a herní styl – od těchto čtyřech základní stavebních kamenů by se měl hra Prague Tigers odvíjet.

Apel však přišel marně. Už v průběhu duelu s Říčany se objevil první problém, kterým se stalo větší soustředění na verdikty rozhodčích než na vlastní hru. Soupeř byl po celý zápas o branku napřed a nakonec vyhrál 3:2, „Přesto jsme ale z mého pohledu byli v utkání aktivnějším týmem. O to víc těsná prohra mrzí,“ řekl kouč Jakub Pražák.

Ve druhém utkání se Prague Tigers utkali s oslabeným týmem Butchisu. „Tři body byly pro nás v té chvíli nutností,“ poznamenal kouč juniorů. Koncentrace v tomto zápase byla již od celého týmu lepší a najednou dokázal šance proměnit, i když branek mohl dát daleko více. Na druhé straně obdržené góly byly dílem hlavně individuálních chyb v dané situaci plynoucí z nedůrazu.

„Trochu to ale přisuzuji tomu, že hráči měli v hlavách, že vedou vysokým rozdílem a že soupeř není tak nebezpečný, což se dá pochopit, ale i na tom budeme muset v dalších zápasech sezóny zapracovat, protože takové myšlení by se nám mohlo se silnějšími týmy vymstít,“ poznamenal Pražák. Konečná 8:4 byla ale vzpruhou a nejlepší odpovědí na ranní porážku. Po prvním zápasech je alespoň jasnější, na co se budeme muset v další práci zaměřit.

„Co se týče individuálních výkonů, pochvalu zaslouží jednoznačně Matěj Gross, který odehrál na postu obránce dva skvělé a z mého pohledu bezchybné výkony. Navíc z něj čišela naprostá soustředěnost na vlastní výkon a chuť uspět. Většina týmu by si od něj měla vzít příklad,“ uvedl Pražák.

Stopka od Wizards

O den později se tentokrát ve Nehvizdech představili starší žáci s jasným cílem postoupit do vyššího koše, což se ukázalo hned v úvodním duelu s Říčany. První polovina byla z jejich strany super a ve hře se objevila většina věcí, které chtějí hrát. Ve druhé už pouze hlídali vedení a navyšovali skóre. Duel s Olympem museli ale Průšovi svěřenci otáčet, což se jim povedlo v rozmezí tří minut druhého dějství.

První místo ve skupině znamenalo postup proti Wizards. Duel o posun do vyššího koše ale Prague Tigers vysoko prohráli a jejich plány tak budou muset odložit na příští turnaj. „Asi jsme odešli jak fyzicky, tak hlavou jinak si to nedokážu vysvětlit. Budu si ten zápas muset pustit znovu. Máme na čem pracovat,“ přemítal trenér Tobiáš Průša.

„Do turnaje jsme šli s jasným cílem a to postoupit do vyššího koše. Na začátku sezóny jsme se zaměřili na zkvalitnění defenzivní části hry. První dva zápasy jsme si plnili dané cíle. Finále nám bohužel ukázalo, že máme co zlepšovat,“ zhodnotil trenér starších žáků.

Výsledky

2. liga juniorů
Prague Tigers – Říčany 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Prague Tigers – Butchis 8:4 (3:1, 4:2, 1:1)

Starší žáci – 3. koš
Prague Tigers – Draci Říčany 10:1 (4:0, 6:1)
Prague Tigers – Olymp Praha 3:2 (0:1, 3:1)
Prague Tigers – Wizards Praha 0:7 (0:3, 0:4)