Ženám cesta pohárem končí. Stopku jim vystavili Bohemians

Osmifinále se stalo jejich maximem. Zástupkyně Prague Tigers se loučí s letošním ročníkem Poháru Českého florbalu. Ač výsledek 2:6 hovoří jasně ve prospěch Bohemians, tak parta okolo kapitánky Ziminy odešla ze hřiště se sympatickým odvedeným výkonem a s hlavou vztyčenou směrem k prvoligovým bojům, které ji čekají už o víkendu.

Rozhodující okamžik nastal na startu prostřední části. Zpočátku nevinně vypadající vyloučení Neubergerové však zlomilo utkání na stranu Bohemians. Duo Bočanová- Poláková využilo standardní situaci z hranice velkého brankoviště a favorit si už následně pohlídal zbytek zápasu. „Zbytečná dvojka,“ omlouvala se po zápase 22letá hráčka Tigers, ktrá přišla před sezónou právě z tábora soupeře. Extraligovému celku zajistila dvojice nejzkušenějších hráček do přestávky pohodlné vedení 4:1.

Tigers měli stejně jako v utkání s Panthers k dispozici trestné střílení. Míček si postavila opět Červená, která udělala totožnou kličku jako v předchozím případě. Červová ji ale ke konci druhé třetiny vychytala. Tím dodala svému týmu jistotu. Hned vzápětí podruhé skórovala Bočanová. A ačkoliv Tygřice sehrály s favoritem dál vyrovnanou partii, dostat více pod tlak pražského rivala už se jim nepodařilo, početné množství střel totiž končilo vedle branky. Smolná exekutorka nájezdu si navíc nešťastně srazila míček v páté minutě závěrečného dějství, čímž definitivně uklidnila Bohemians.

Naději na případné zdramatizování ze strany Tigers dala ještě Hamerníková po standardní situaci, ale dvě minuty před koncem poslala skóre do konečného výsledku Poláková. „Bohužel celková úroveň zápasu byla ospalá a nás detaily stály lepší výsledek,“ litoval po zápase kouč Gattnar. „Každopádně dobrá zkušenost do další práce,“ hleděl ihned směrem dopředu. Už o víkendu čekají ženy dva duely v rámci první ligy.