Související zápasy

Prague Tigers
347_20230909_084048.jpg

Ženy odstartují sezonu reprízou čtvrtfinále, pak jedna neznámá

Florbalová sezona naplno zdvihá oponu. Ligový ročník odstartuje už o nadcházejícím víkendu a v něm se představí také ženy Prague Tigers Nehvizdy. Na úvod 1. ligy jim los určil soupeře, kterého na jaře přemohly v dramatickém čtvrtfinále. Do Nehvizd dorazí Vinohrady. V neděli se pak představí celek Startu, který ještě loni hrál extraligu. Poté, co ale došlo k přebudování kádru, zamířil o patro níž.

Konec přípravy. Ženy v létě absolvovaly tradiční herní testy v podobě turnaje Czech Open a následně základní skupiny Poháru Českého florbalu. Nyní už je ale před nimi start ligové sezóny v 1. lize žen, která nabídne nejdramatičtější bitvy za posledních několik sezon. Zamířily do ní totiž týmy Panthers Praha, Mladá Boleslav či Start, všechno bývalí účastníci extraligy. K tomu staří známí Slavia Plzeň, Black Angels, Sparta či Vinohrady. Právě s nimi Tigers odstartují novou sezonu.

„Jsou před námi první zápasy. Naše sestava bude totálně rozbořená, což už je naším pravidlem. Spousta hráček ještě nebude k dispozici. Očekávám, že si vyzkoušíme zejména obranu, kterou jsme přes léto trénovali. Na poháru nám úplně nefungovala, takže se ukáže, jestli teď bude, nebo zda do toho už budeme muset takhle na začátku zasáhnout,“ říká před úvodním buly hlavní trenér Vít Gattnar.

Právě duel s Vinohrady ve čtvrtfinále patřil mezi nejklíčovější okamžiky posledního play-off, ve kterém ženy Tigers po dramatické bitvě nakonec zvítězily a postoupily do semifinále. Zejména kouč na střídačce duel rovněž prožíval. Nyní už je ale na řadě další pokračování a především jiné utkání.

„Je to zápas základní části a první kolo. Od nás to nebude nic emotivního. Moc dobře víme, že ty body se počítají někde jinde a to v play-off. Loni nás v lednu takhle taky porazily a myslely si, že tu výhodu překlopily na svou stranu, ve čtvrtfinále se pak ukázalo, že ne,“ vrátil se Gattnar lehce ještě ke čtvrtfinálové sérii.

V neděli se pak ženy postaví proti Startu. Tým, který byl v létě totálně překopán od základu. Z původního kádru zůstaly jen dvě hráčky – Hana Chaloupková a Monika Škorpová. Zbytek raději zamířil jinam včetně brankářky Kristýny Janglové, která patří mezi Tygřice a postaví se do brány proti bývalému týmu. O motivaci má tak postaráno. Proti ní se ale místo bývalých spoluhráček postaví hlavně juniorky, které ještě loni oblékaly dres Chodova včetně dvojčat Skalíkových, jež se dostaly i do reprezentačního výběru.

„Čekám, že se bude běhat, hrát hurá florbal a snad se nenecháme do toho strhnout. Nicméně snad budeme mít šest bodů za víkend,“ uzavírá Gattnar. Zatímco v sobotu hrají Tigers až od večer od 20 hodin, tak o den později se Startem nastoupí už v 17 hodin v domácí hale v Nehvizdech.