Související zápasy

Prague Tigers

Ženy opět porazily Litvínov a jsou ve čtvrtfinále. Muži čelí vyřazení

Na severu Čech se slavil postup do dalšího kola play-off, v Čakovicích naopak byly okolo půl jedenácté večer k vidění nevěřící pohledy jak na tribunách, tak na hřišti. Ženy v Litvínově stupňovaly svůj výkon a nakonec vyhrály 8:3. Muži ztratili vedení 5:1 z poloviny utkání a museli skousnout druhou porážku v řadě, když tentokrát podlehli Slavii 6:7 po nájezdech.

Až zvýšený hlas v první přestávce vyburcoval ženy k lepšímu výkonu a na začátku druhé třetiny výrazně vykročily za postupem do čtvrtfinále. „Měly jsme hodně vlažný vstup do utkání a dost jsme si koledovaly. Vůbec jsme první třetinou nenavázaly na sobotní poslední třetinu. Po první pauze jsme se probudily a řekly si, ze takhle se play-off nehraje,“ vysvětlila Eliška Mrázková, proč si se spoluhráčkami vůbec poprvé v sezoně vyslechla důrazné pokárání od trenérů, jež oba měli ke spokojenosti v tu chvíli daleko.

Vše se ale změnilo dobrým úvodem do druhé třetiny, kdy právě Mrázková naklonila utkání na stranu Tigers. Nejprve hned zkraje přihrála na gól jmenovkyni Horákové a následně sama po asistenci kapitánky Martiny Lamblové zvýšila na 4:2. „Tenhle okamžik nám pomohl přepnout v hlavách a začít pracovat. Byl to takový varovný signál, že takhle to nepůjde. Do každého zápasu play-off teď chodíme s tím, ze chceme urvat postup,“ vracela se ještě jedna z klíčových postav k jednomu z rozhodujících momentů osmifinálové série.

Ještě víc zkrotit a umírnit Bivojky se podařilo v první polovině závěrečné části, kdy Petra Šebestová asistencí a gólem zařídila pohodlnější náskok. Za domácí se pokusila vykřesat ještě naději Karolína Slavíková, ale góly Nikoly Bursové a další zásah Mrázkové pět vteřin před koncem daly jasnou stvrzenku na postup Prague Tigers. Dalším klíčem, který hrál roli v postupu do čtvrtfinále bylo podle 23leté střelkyně ubránění opor v týmu soupeře a také týmovost, která zdobí ženský kolektiv.

Lesk ze základní části naopak ztrácí muži. Jejich dlouholetý sen o postupu se v play-up začíná měnit pomalu v noční můru. Adept na postup číslo jedna totiž čelí po víkendových domácích duelech překvapivému vyřazení. Po sobotní prohře 5:6 tentokrát musely rozhodovat až nájezdy, ve kterých i nyní byli úspěšní slávisté.

Přitom do půlky zápasu vše nasvědčovalo tomu, že Tigers srovnají sérii. Ve 32. minutě vedli 5:1 a měli utkání pod kontrolou. Nakonec ale odcházeli ze hřiště poraženi. „Kdybychom dali dva, tři góly, tak bychom zápas zlomili, měli bychom ho pod kontrolou až do konce a vyhráli,“ smutnil Matěj Kurell.

Jenomže. Hosté ještě do přestávky snížili na rozdíl dvou branek a postupně se začali dotahovat. Pomohla jim k tomu i nedisciplinovanost domácích. „Dostali jsme špatná vyloučení, která přišla za sebou. Byla zbytečná. Vypadli jsme z tempa a naopak soupeře jsme vrátili do hry,“ štvalo kapitána Tigers. On byl právě jedním z nich, kteří se provinili faulem a Slavia následně využila početní výhodu.

Uklidnění do tygřích řad přinesl ještě Thomas Heřmanský. Sešívaní se ale zlomit nenechali a povedlo se jim do konce základní hrací doby srovnat. V Čakovicích se tak šlo do prodloužení a nájezdů, ve kterých excelovali hráči obou týmů a dohromady proměnili devět z dvanácti pokusů. O jeden víc však hosté a získali pro sebe druhý bod v sérii. „Mají strašně dobrou efektivitu. My je přestřílíme, máme víc šancí, ale oni z toho, co mají, tak promění. Osobně si myslím, že jsme mnohem lepší,“ konstatoval Kurell. I tak ale platí že Slavia vytěžila z minima maximum a vede v sérii 2:0 na zápasy.

Muži jsou tak překvapivě a nečekaně krok od vyřazení místo od postupu a nyní už nemají na výběr. Pokud chtějí postoupit, musí vyhrát zbylá utkání v sérii na tři vítězné zápasy. „Věřím tomu, že příští víkend získáme dvě výhry a vrátíme sérii do Čakovic,“ neskládal zbraně Kurell. Recept na to, jak dvakrát dobýt Eden má. „Musíme koncentrovaní od začátku do konce a při vedení se udržet, nepolevit a přidat Nestrhnout se nějakými zbytečnostmi jako vyloučení, špatné góly a proměňovat šance,“ prohlásil lídr Tigers.

Muži - 1. kolo play-up

Prague Tigers – Slavia Praha 6:7 sn (2:1, 3:2, 1:3 – 0:0)
Branky: 22. a 32. Piták, 8. Nachtman, 28. Mochan, 50. Heřmanský – 8. a nájezd Kašovský, 34. a 52. Fojtík, 37. Šafář, 46. Puciow, 56. Štička. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:1. Rozhodčí: Herman, Brejcha. Diváci: 107. Stav série: 0:2.

Ženy - 1. kolo play-off

Litvínov – Prague Tigers 3:8 (2:2, 0:2, 1:4)
Branky: 4. Vytrhlíková, 10. Šalátová, 54. Slavíková – 16. a 51. Šebestová, 23. a 60. Mrázková, 3. Hamerníková, 21. Horáková, 41. Plánková, 57. Bursová. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Rozhodčí: Čech, Lovacký. Diváci: 72. Konečný stav série: 0:2.