Související zápas

Prague Tigers
Black AngelsTigers
Odehráno
st 7. 2. 2024 19:45 @ SH Štěrboholy, 1. liga žen, 27. kolo
412_20240209_123129.jpg

Ženy opět zvládly derby s Black Angels. Rázem útočí na čelo

Vítězná vlna v závěru základní části 1. ligy v podání žen pokračuje. V ostře sledovaném derby porazily rivalky z Black Angels i podruhé a na jejich půdě zvítězily těsným rozdílem 6:5. V tabulce se tím rázem posunuly na druhé místo se tříbodovým odstupem na vedoucí Start. Navíc si hlasitě říkají o místo v první čtveřici zaručující přímý postup do 2. kola play off.

Jak už to u derby bývá, krása jde spíš stranou a obě strany zápas spíš bolí, což se potvrdilo i ve středu večer. „Hezká podívaná to úplně nebyla. Stejně jako v předchozích zápasech to byl spíš boj a některé souboje mi přišly zbytečně za hranou. Jsem ráda, že jsme zápas zvládly a získaly důležité body,“ řekla jedna z hvězd zápasu Eliška Horáková, která si v zápase připsala dva góly, z toho ten druhý se ukázal jako vítězný.

První třetina ukázala potenciál na možnou přestřelku, když jí ženy Tigers ovládly po divokém průběhu 4:3. „Ze začátku se hrálo celkem bezstarostně. Taky nám asi chvíli trvalo, než jsme se v obraně začaly soustředit na podstatné věci, zachytávat správně jejich odskoky a zastavovat brejky,“ přiblížila Horáková. S nástupem prostřední části šlo ale tempo hry dolů a čím dál tím víc se oba celky začaly více soustředit na obranu. „Hlavně se docela dost přitvrdilo. Od druhé třetiny už bylo myslím víc znát, že si oba týmy uvědomovaly důležitost každé chyby,“ podotkla 23letá obránkyně.

Domácí hráčky Black Angels se sice dvěma střelami ze střední vzdálenosti dokázaly vrátit do zápasu a srovnat. Poslední slovo si ale vzala právě Horáková, která devět minut před koncem zaznamenala vítěznou trefu. Následně musela přežít na trestné lavici menší trest za blokování hole. Tygřice už ale těsný náskok uhájily. Získaly další tři důležité body do tabulky a navázaly na povedený předcházející víkend. Navíc se poprvé v sezoně posunuly na druhé místo.

„Už výhry z Chomutova nebo Vinohrad byly hodně důležité a získáváme tím body, které jsme bohužel zbytečně ztratili jinde. A zvládnout přímý souboj o umístění je fajn i co se týče sebevědomí směrem do play off. Teď bude důležité tyhle body potvrdit i ve zbývajících dvou zápasech, kde nás taky nečeká nic snadného,“ narážela Horáková na poslední duely základní části s pražskými Panthers a Plzní.

Foto: flickr / Black Angels

Black Angels – Prague Tigers 5:6 (3:4, 0:0, 2:2)

Branky: 3. Balejová, 13. Baťková, 14. Košťálová, 48. Šlopková, 49. Svobodová - 7. a 51. Horáková, 12. a 44. Šusterová, 6. Steinbachová, 18. Červená. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Rozhodčí: Picek, Vaňous. Diváci: 34.