Související zápas

Prague Tigers
TigersBlack Angels
6:3(1:0,2:2,3:1)
pá 24. 11. 2023 20:00 @ SH ZŠ Nehvizdy, 1. liga žen, 13. kolo
74_20240206_131234.png
384_20231127_163120.jpg

Ženy ovládly atraktivní derby. Doma vyzrály na Black Angels

Parádní tečku za první polovinou základní části udělaly ženy Prague Tigers v 1. lize žen. V domácím prostředí v Nehvizdech ovládly předehrávku 13. kola, když ovládly derby 6:3. Rivala z Black Angels vyučily zejména v přesilovkách. V bráně pak předvedla famózní výkon brankářka Martina Pilšáková.

Zkušená gólmanka Tigers vládla celému zápasu. Black Angels měli drtivý nástup, když se víceméně celou první třetinu hrálo na branku domácích, avšak Pilšáková ji uzamkla a podržela spoluhráčky. „Sáhla jsem si na míček konečně tak, jak jsem chtěla a nebylo to jenom tak, že jsem ho nějak odrazila, což mi dodalo hodně jistoty. Pak už to tak bylo lepší a lepší,“ pochvalovala si hrdinka derby.

Skóre zápasu ve vyrovnaném duelu pak otevřela další ostřílená hráčka v útoku, kdy si Steinbachová poradila s Antalovou. Prostřední periodu ovlivnila hodně vyloučení, kdy Black Angels pykaly hned třikrát, avšak utkání dostalo na dynamičnosti až při hře pět na pět. Hamerníková s Palatínusovou vytvořily dvakrát náskok o dva góly, nicméně hostující hráčky se pokaždé dokázaly dostat na kontakt trefami z dálky.

Nedisciplinovanost Black Angels pokračovala i v závěrečném dějství, tentokrát už jí ale ženy Tigers potrestaly. Obě početní výhody využila Šusterová, která dodala domácím bezpečný náskok. Vzadu navíc vše jistila bravurní Pilšáková, která předvedla i zákrok dne, když přesunem vyrazila helmou míček směřující do prázdné brány. „Sama jsem nečekala, že se mi bude takhle dařit. Základ položila rozcvička, do které jsem dala sto procent a holky mě úplně rozchytaly z únavy z práce. Úplně mě vytrhly,“ přiznala brankářka Tigers.

Sama pak inkasovala třetí gól z trestného střílení, které už jí však nemuselo mrzet, poněvadž i ženy tak Tigers zvítězily 6:3 a přiblížily se tak čelu se tak čelu tabulky. „Atraktivní zápas jako každý s nimi. Osobně s nimi moc ráda hraju, protože to je nahoru dolu, takže se nenudím. Poděkovala bych holkám, některé zákroky, které měly, byly skvělé,“ uzavřela Pilšáková. Po první polovině základní části patří Tigers páté místo se ziskem 29 bodů. Na vedoucí Královské Vinohrady ztrácí čtyři body.