Související zápasy

Prague Tigers

Ženy se zabydlují v top čtyřce. Doma přetlačily houževnatou Plzeň

Ženy mají za sebou náročný víkend, co se fyzických i morálních sil týče. Jak utkání s Panthers v Rudné, tak i domácí duel s Plzní v Nehvizdech odehrály totiž pouze na dvě lajny. I tak ale vytěžily pět bodů do tabulky 1. ligy žen, když ještě loni extraligový celek porazily vysoko 8:3, západočeského rivala následně přetlačily 6:5 až po nájezdech.

Hodně velké problémy měly ženy se skládáním sestavy na víkendová utkání. Vzhledem ke všem zraněním či absencím. Byly rády, že v obou utkáních mohly nastoupit dvě kompletní pětice. Do obrany se například postavila i Nikola Hamerníková, která se teprve nedávno vrátila mezi mantinely po operaci slepého střeva. Navíc hned proti bývalému týmu, odkud přestoupila do Tigers. Stejnou cestu měla i kdysi dlouholetá kapitánka Panthers Petra Šusterová.

„Vzhledem k tomu, že se ten tým celý vlastně obměnil, tak tam znám pár holek, ale spíš od vidění. Vlastně jsem s nimi ani nehrála. Pro mě tedy zápas jako každý jiný. Žádnou speciální motivaci jsem neměla, akorát vyhrát,“ řekla zkušená hráčka. Výhra Tigers se rodila především v prostředním dějství, kterou ženy ovládly jasně 5:0.

„Po první třetině, kdy byl stav 1:1, jsme se hecly, protože jsme pořád hrály na dvě lajny. Musely jsme vydržet, nepolevit a góly nám tam napadaly samy,“ uvedla autorka dvou asistencí. Ženy Tigers nakonec rozdílem pěti branek porazily Panthers a udržely krok s vedoucím triem tabulky první ligy.

V neděli sehrály ženy mnohem náročnější duel. S Plzní se po celých 65 minut přetahovaly. Ani jeden z týmů se nedokázal dostat do trháku. „Slavia byla dobře fyzicky připravená a věděli jsme, že se zápas bude nejspíš odehrávat takhle. Ač jsme se jí snažily zastavit, tak se nám to nedařilo. I tak jsme se s ní snažily držet krok,“ pronesla Karolína Chvátalová, jež poslala Tigers do vedení na konci první třetiny.

S přibývajícím časem ale bylo vidět na ženách Tigers, že jim dochází síly, což se projevovalo především ve finální fázi. „Viděla bych to v únavě. Souboje jsme většinou prohrávaly a už toho bylo na nás trošku moc,“ přiznala Chvátalová. Se západočeským celkem navíc podstoupily hodně aktivní utkání, kdy se hrálo na obě strany.

Západočešky měly dlouho mírně navrch a téměř celou třetí třetinu držely hubený náskok. Zkrat gólmanky, která se nechala vyloučit za zdržování hry, jim ale daroval parádní standardní situaci před brankovištěm, kterou nekompromisně zužitkovala Steinbachová.

Trefou na 5:5 poslala zápas do prodloužení a následně nájezdů. V nich gólmanky Tigers předvedly odvážný tah, kdy Pilšákovou po první sérii vystřídala Janglová a ve zbrusu nové výstroji paralyzovala soupeřky, které se vůbec nedostaly do zakončení. Bonusový bod navíc vystřelila v dovednostní disciplíně Palatínusová.

„Vzhledem k tomu, že nás na oba zápasy bylo jen deset, tak druhý zápas byl na morál a myslím si, že jsme si dva body zasloužily, protože jsme měly víc tutových šancí, i když Plzeň byla víc na balónku,“ komentovala utkání Karolína Chvátalová.