Související zápasy

Prague Tigers
374_20231030_160236.jpg

Ženy skolily vedoucí tým, pak si smlsly na zebrách

Stoprocentní bodový zisk přinesl ženám posun do popředí tabulky. V domácím prostředí v Nehvizdech přetlačily nejprve dosud suverénní Florbal Chomutov 6:5. První liga tak přišla o poslední neporažený celek. V neděli si pak s chutí zastřílely proti Novému Strašecí. Zebry odcházely ze hřiště po výsledku 14:3 zkrocené.

Forma Chomutova zkraje sezony budila velký respekt. Severočeský celek v Nehvizdech ukázal, že první místo mu příslušelo oprávněně. V utkání byl střelecky aktivnější, ženy Tigers ale zase ukázaly větší efektivitu, když se ze 17 střeleckých pokusů trefili hned šestkrát.

„Velmi kvalitní utkání. Do půlky super výkon, pak přišel chvilkový výpadek, který soupeř využil a otočil skóre. Nám se povedlo dvěma rychlými góly vrátit do zápasu a ve třetí části už to byl boj, který jsme naší týmovostí zvládli,“ podotkl trenér Tobiáš Průša. Tygřice položily základ k vítězství skvostným výkonem Janglové, jež podobně jako v pohárovém duelu se Židenicemi vychytala velké množství střel. Ve předu se týmová produktivita rozložila do většiny hráčského kádru.

„Ztroskotali jsme na dobře chytající brankářce. Největší rozdíl byl v efektivitě, kdy soupeř potrestal vše, co mohl. Ani početní výhodou jsme si nedokázali pomoct,“ uznal na straně Chomutova vedoucí týmu Martin Hýsek.

Duel s Novým Strašecím byl v prvních deseti minutách vyrovnaný, pak už se ale odehrával plně v režii Tigers. Zejména dvojice Dominika Steinbachová a Irena Palatínusová proměnily zápas ve vlastní show. Zkušené hráčky nasbíraly šest (5+1) respektive sedm (3+4) kanadských bodů. Steinbachová vede s 19 góly tabulku střelců o tři rány před její spoluhráčkou, jež zase dominuje celkové produktivitě s 35 body.