Související zápasy

Prague Tigers

Ženy v třetí třetině zlomily Spartu, pak dostaly lekci

Poloviční úspěšnost. S takovou bilancí odcházely ženy ze hřiště po dvou domácích utkáních v Nehvizdech. Zatímco v sobotním duelu se Spartou dokázaly otočit zápas na svou stranu ve třetí třetině, tak o den později v ní dominovala Mladá Boleslav a i podruhé v sezoně dala Prague Tigers devět branek. Svěřenkyně Víta Gattnara tak zůstávají v tabulce 1. lize žen nadále páté.

Se Spartou i Mladou Boleslaví se ženy trápily už zkraje sezony. Nyní se podobný scénář opakoval. Navíc přinesl hrůzostrašný začátek, kdy Tygřice už v osmé minutě prohrávaly 0:3. „Vůbec nám neseděl míček s povrchem. Už od rozcvičky nám hodně skákal a odskakoval a soupeřky z toho profitovaly,“ mrzelo posilu z Liberce Kateřinu Kvapilovou.

Sparťanky dlouho držely tempo a po dvě třetiny měly navrch. Už v průběhu prostředního dějství se ale ženy Tigers začaly dostávat do hry a závěrečná část už jim vyloženě patřila. „Začaly jsme zvyšovat tempo, dostávat se do naší hry a tím, jak jsme přidávaly góly, tak jsme se trochu uklidnily a hrály, co chtěly. I když jsme dostaly další smolný gól, tak jsme věděly, že na ně máme a že utkání nakonec převrátíme na svou stranu, což se povedlo,“ ulevila si hráčka zápasu na straně domácího týmu. Tigers se nakonec povedlo otočit utkání v rozmezí tří minut a urodila se hodně cenná výhra.

K dalším třem bodům bylo našlápnuto i v neděli. Po nadějném začátku ale přišlo vystřízlivění a Mladá Boleslav hodně rychle překlopila utkání v její prospěch. „Místo úniku na 3:0 to bylo 2:1 a v ten moment se utkání v nás zlomilo a už jsme se do toho nedostali. Celý zápas se hrál hodně bezstarostný florbal a nám tam zase napadalo spousta gólů,“ shrnul kouč Tigers.

Loňský extraligový účastník zcela opanoval závěrečné dějství, ve kterém rozhodl o vítězství. Pěti góly od 41. do 55. minuty utekly do vedení 9:4. Za Tigers už dokázala pouze snížit Hamerníková, čímž pouze mírnila vysokou porážku domácího celku.