TurnovTigers
5:4(1:1,2:2,2:1)
so 18. 3. 2023 19:00 @ SH TJ Turnov, Národní liga, 6. kolo

Baráž zatím těsně unikla. Obrat Turnova poslal sérii do rozhodujícího duelu

Muži už byli blízko účasti v baráži a uniknutí přímému sestupu. V Turnově vedli 3:1, avšak nakonec prohráli 4:5. Domácí čtyřmi góly v řadě otočili duel a vynutili si prodloužení série do maximální možné délky. O tom, kdo bude mít ještě šanci se zachránit a který tým naopak spadne do divize, se rozhodne v posledním sedmém zápase. Hrát se bude v Praze.

Klíčový moment nastal v poslední minutě druhé třetiny. Ještě na jejím začátku vedli Tigers o dva góly, do šaten šli ale za vyrovnaného stavu. Zejména trefa ex-superligového Antonína Palatínuse, který oblékl dres po dvou a půl roční přestávce musí svěřence Lukáše Janů a Tomáše Večeři hodně mrzet. Severočeši díky ní totiž srovnali skóre a do závěrečného dějství šli hodně povzbuzeni.

Vyrovnané skóre drželo dlouho, až v 54. minutě zvrátil zápas na stranu Turnova pro změnu Vojtěch Palatínus. Domácí v závěru přidali ještě pátou branku, na kterou Tigers dokázali odpovědět až pět vteřin před koncem základní hrací doby. „ Utkání jsme nezabalili a za nepříznivého stavu jsme se snažili bojovat až do konce, kdy přišlo zcela zbytečné vyloučení. Nepovedlo se nám navázat na dobrý výkon z posledního zápasu, takže se rozhodne za týden v Čakovicích,“ smutnil kouč Večeřa.

Nezbývá než se připravit na ultimátní sedmý zápas, který rozhodne o sestupujícím do divize a kdo se ještě bude moct porvat v baráži o setrvání v Národní lize. „Věřím, že na rozhodující zápas sezony se dobře připravíme, zregenerujeme a rozhodneme v náš prospěch,“ dodal kouč Tigers.

Turnov – Prague Tigers 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Brank
y: 9. a 54. V. Palatínus, 40. Reczai, 40. A. Palatínus, 58. Maršík - 10. Pik, 27. Masár, 37. Manek, 60. Kratina. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Stav série: 3:3.