Black AngelsTigers
5:3(3:2,0:0,2:1)
čt 26. 1. 2023 18:30 @ SH Čakovice, 1. liga žen, 19. kolo

Bitva o Čakovice pro Black Angels. Tigers zůstávají třetí

Velký šlágr vyzněl lépe pro lídra tabulky. V první lize žen došlo na souboj vedoucího celku se třetím. První Black Angels využili domácího prostředí v Čakovicích a zvítězili 5:3. Na čele už tak mají sedmibodový náskok právě před Tigers, kteří tak zůstali na třetí pozici o skóre za Vinohrady.

Dlouho vyrovnaný zápas dvou nejlepších obran se lámal v závěrečném dějství. Tigers drželi míček na svých holích, nicméně skórovali domácí a hned dvakrát v rychlém sledu, čímž si upevnili vedení v derby. „Zápas se lámal ve třetí třetině, kdy jsme měli balonek pod kontrolou a najednou obdrželi rohodující gól,“ přiznal trenér Tygřic Vít Gattnar.

Jeho svěřenkyně sice vstoupily lépe do zápasu zásluhou nahrávačky Steinbachové a skórující Hamerníkové, nicméně domácí tým dokázal otočit skóre na svou stranu díky proměněnému trestnému střílení a ještě do přestávky odpovědět na vyrovnávací branku výše zmíněného tygřího dua.

Black Angels následně udrželi vedení až do vypršení šedesáti minut. Dvacet pět vteřin před závěrečnou sirénou sice skórovala ještě Steinbachová, ale jednalo se pouze o kosmetickou úpravu skóre. „Jsem rád za zápas v týdnu, je to trošku o něčem jiném po pracovním dni. Každopádně máme materiál a jdeme vše směřovat k play off,“ uvedl kouč Tigers.

Tygřice nyní čeká náročný únor před vyřazovacími boji. Po dvou výjezdních víkendech na jih, respektive sever Čech zakončí základní část domácím duelem s pražskou Spartou.

Black Angels - Prague Tigers 5:3
Branky: 9. Tůmová, 12. Janušková, 18. Šárová, 51. Fricová, 52. Folková – 5. a 16. Hamerníková, 60. Steinbachová. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Rozhodčí: Weber, Sysel. Diváci: 65.