TigersJaroměř
8:7(4:1,1:4,3:2)
út 7. 2. 2023 20:00 @ SH Čakovice, Národní liga, 21. kolo

Další zápas pro kardiaky. Výhru naděje trefil v přestřelce Řádek

Naděje žije a rozhodovat se bude až v posledním zápase v Benešově. Muži Prague Tigers zvládli domácí dramatickou předehrávku s Jaroměří 8:7 a získali důležité tři body do tabulky, které je nadále udržují v boji o play-off. S domácím prostředí v základní částí Národní ligy se tak rozloučili další drakonickou bitvou, která opět prověřila nervové soustavy všech účastníků i přihlížejících.

Nehráli si s ohněm, ale rovnou máchali sirky v sudu. Muži si i v duelu s loňským účastníkem první ligy dost zahrávali. Po první pohodové třetině totiž najedou upustili od svého přístupu a rázem z vedení 4:1 svítilo skóre 4:5. „Tohle se nám v sezoně nestalo poprvé. Říkali jsme si v šatně, že se nám to nesmí stát a musíme hrát pořád stejně zodpovědně. Vázla nám rozehrávka, přestali jsme být nebezpeční dopředu, čehož Jaroměř využila. Po prvním gólu se mi zdálo, že jsme znervózněli a stalo se nám něco podobného, co nás trápí celou sezonu,“ mínil jeden z hrdinů úterního večera Jakub Manek.

Jednou z příčin byl úbytek střelby. Zatímco v úvodním dějství vyšlo z jejich holí jedenáct pokusů, tak ve zbylých čtyřiceti minutách jich bylo dohromady dvanáct. Tedy téměř stejně jako první třetině. „Vše pramenilo z rozehrávky. Vepředu jsme se přestali hýbat a obránci neměli komu rozehrát, měli jsme hodně ztrát a ke střelbě jsme se nedostávali,“ podotkl Manek.

Kapitolou sama pro sebe byly přesilové hry Tigers. Proti Jaroměři měli domácí celkem tři, k tomu ještě jednu větší. Nicméně stejně jako v předchozích utkáních inkasovali při vlastní početní výhodě. V posledních třech utkáních dostali už čtyři góly.

„Máme hráče, který je v Karlových Varech, další je zraněný. Na tréninku nevím, jestli jim věnujeme dostatek času, ale řekl bych, že se jedná i špatnou koncentraci v nich. Myslíme si, že když nás je o jednoho víc, tak se nám nemůže nic stát. Jaroměř má přitom nejlepší oslabení v lize a stejně jsme si jí nepohlídali,“ nechápal Manek. Východočeši ze své silné zbraně udeřili dvakrát a se třinácti vstřelenými góly jednoznačně vévodí této statistice.

I tak ale všechny body berou Tigers. Díky výhře se bodově srovnali s Královým Dvorem, se kterým mají ale lepší vzájemné zápasy, a o bod přeskočili Benešov. Nyní jsou na tahu jejich soupeři. Nicméně s velkou pravděpodobností se rozhodně až v přímém souboji s loňským čtvrtfinalistou soutěže. Hrát se bude v neděli 19. února od 16 hodin v Bystřici.

Prague Tigers – Jaroměř 8:7 (4:1, 1:4, 3:2)
Branky
: 15. a 18 Manek, 16. a 53. Řádek, 18. Masár, 39. Kratina, 41. Sákra, 47. Ševčík - 30. a 34. Sucharda, 16. Hofman, 23. Kroupa, 30. Hejzlar, 41. Černý, 43. Lhotský. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Rozhodčí: Monzer, Procházka. Diváci: 20.