TraverzaTigers
9:7(2:1,3:4,4:2)
so 4. 2. 2023 17:00 @ SH ZŠ Kunratice, Národní liga, 20. kolo

Krutá pětiminutovka zničila plány na body. Tigers se ocitli na hraně

Divoká přestřelka s hořkým koncem. Muži Prague Tigers nastříleli do brány Mukařova sedm branek, přesto odcházeli ze hřiště bez bodového zisku. Domácí totiž nastříleli devět gólů a radují se z vítěství, ačkoliv pomalu celý zápas odseděli na trestné lavici. Od rozhodčích vyfasovali v součtu všech prohřešků 56 trestných minut.

Seznam hříchů jak pro pána pekel Lucifera. Výpis trestů v podání Mukařova stál v neděli za to, bohužel Prague Tigers dokázali využít pouze jednu přesilovku, navíc dokonce jednou v oslabení inkasovali, což je v konečném důsledku stálo body. Úderem 46. minuty přišlo krutých pět minut, ve kterých domácí čtyřmi odskočil do vedení 9:5.

„Zápas se úplně nerozhodoval v té pětiminutovce. Bylo tam sice klíčové, že jsme v ní dostali góly, ale měli jsme je naopak dát dřív, abychom se do této situace vůbec nedostali. Potom jsme museli otevřít hru, nestíhali se vracet a soupeř nás zkušeně přehrával,“ komentoval útočník Tomáš Navrátil., ten se v utkání blýskl hattrickem, dokonce oživil ještě naději v závěru, kdy snížil na 7:9, nicméně další branky on ani jeho spoluhráči nepřidali. „Na konci jsme dotahovali. Myslím si, že to nebylo špatné, ale už to nestačilo,“ smutnil 21letý hráč, pro něhož se jednalo o poslední utkání v letošní sezoně v tygřím dresu.

Po utkání navíc vyjmenoval příčiny porážky. „Neklid na florbalce, soupeřova vytrvalost a že si šel za cílem po celých šedesát minut,“ vyjmenoval důvody Navrátil. On sám si poslední utkání hodně užil, nicméně přiznal, že ho porážka mrzí nejen kvůli tomu, že chce vyhrát, ale taky chtěl pomoci spoluhráčům, aby měli lehčí konec sezony. Takhle je naopak čekají hodně perné následující dny a týdny.

Tigers se porážkou od Mukařova ocitli na hraně a jsou přitlačeni ke zdi, pokud chtějí pomýšlet na play-off. Ani plný bodový zisk jim ale nemusí stačí a musí doufat v zaváhání soupeřů. „Šance tam je, ale musíme být stoprocentní, což je jediné, co teď můžeme dělat. Soustředit se na naše zápasy, udělat maximum, abychom měli šest bodů. Když budeme mít štěstí, tak nám to klapne,“ uvedl Navrátil.

Už v úterý čeká muže domácí duel s Jaroměří. Bude se jednat o poslední zápas před vlastním publikem v rámci základní části. Další pak přijdou až v březnu v nadstavbě. O tom, jaká bude, výrazně řekne právě nadcházející večerní střetnutí. V případě porážky by se účast ve čtvrtfinále začala limitně blížit nule a nabrala kurz play-down a bojům o záchranu. „Věřím tomu, že tým je natolik kvalitní, že Národní ligu udrží a potkáme se v ní příští rok,“ prohlásil Navrátil.

Traverza Mukařov – Prague Tigers 9:7 (2:1, 3:4, 4:2)
Branky
: 15., 16., 27., 38. a 51. Štipka, 30. Vávra, 46. Bagin, 49. Volf, 50. Kulík – 1., 30. a 59. Navrátil, 23. Masár, 31. Koudelka, 38. Hort, 57. Šimáně. Vyloučení: 8:1 + Syrovátko (2x ot + do konce), Vávra (ot) – oba Mukařov. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Recht, Fišer. Diváci: 55.