Související zápasy

Prague Tigers

Drama v Ústí rozhodl nájezd. Lípa odešla s debaklem

Poslední hrací víkend základní části mají za sebou ženy. Na severu Čech byly stoprocentní, nicméně duel s Ústím přinesl jeden velký vykřičník. Výhru 8:7 se podařilo trefit až minutu před koncem, kdy Eliška Mrázková proměnila trestné střílení. O den později šesti body (1+5) řídila vysokou výhru nad Českou Lípou v poměru 11:2.

Až nečekané drama se odehrálo v ústecké hale Sluneta. Ženský kádr odjížděl na sever Čech ve stavu hráčské nouze a jejich soupeřky toho dokonale využily. Už po třinácti vteřinách se prosadila Mečířová, která o dvanáct minut později zvyšovala už na 4:1 pro domácí. Tygřice ale zabraly a ještě do přestávky se jim podařilo srovnat.

I ony si v prostředním dějství vytvořily třígólový náskok, avšak také jim se ho podařilo ztratit. Domácím hráčkám se rovněž vzchopily a jejich lídryně Mečířová hattrickem srovnala skóre na neskutečných 7:7. Rozuzlení přišlo až v čase 58:55, kdy Tigers dostali k dispozici trestné střílení. K němu se postavila Mrázková a zkušeně jej proměnila, čímž si připsala třetí trefu v zápase a zároveň tři body pro favorita.

„Budu rychlý a stručný. Výbuch! I v sestavě, kterou jsme zde měli, měl být zápas o deset a nemuseli jsme nic řešit. Je to vše o hlavě, přijímání a chtění plnit pokyny,“ uvedl stroze trenér Vít Gattnar.

Po neděli už mohl být spokojený. Také Česká Lípa se dostala v zápase do vedení, nicméně do přestávky už měly navrch Tygřice. Jejich největší eso se ale rozehrálo až v prostředním dějství, kdy Mrázková připsala gól a nahrávku. Další čtyři asistence přidala v závěrečném dějství, kdy domácí hráčky odpadly a nechaly si nasázet šest branek.

„Jsem rád za průběh zápasu, do obrany na můj vkus hodně okének, ale chuť po gólech byla, pořád jich je však málo. V úterý zavřeme základní část a pak začne peklo a je jen na nás jak se s tím popereme,“ shrnul Gattnar. Mrázková zažila další produktivní víkend, ve kterém zaznamenala dohromady deset kanadských bodů (4+6). Stále je tak ve hře o ovládnutí produktivity. V posledním duelu se Spartou ale musí hodně zabrat a připsat minimálně čtyři body, ne-li víc. Hrát se bude už v úterý od 19:45 na Barrandově.

Ústí nad Labem – Prague Tigers 7:8 (4:4, 0:3, 3:1)
Branky: 1., 13. a 54. Mečířová, 9. Kubíková, 13. Kociánová, 43. Hudečková, 44. Šímová - 14., 27. a 59. Mrázková, 17. a 19. Horáková, 7. Křížková,, 27. Hamerníková, 28. Viktorová. Rozhodčí: Procházka, Mucha. Bez vyloučení. Diváci: 53.

Česká Lípa - Prague Tigers 2:11 (1:2, 1:3, 0:6)
Branky:
3. Gembecová , 33. Pavlíková - 12., 45. a 59. Chvátalová, 10. a 53. Dvořáková, 21. Urbanová, 27. Mrázková, 33. Hamerníková, 51. Horáková,  54. Skalová, 58. Lamblová. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Rozhodčí: Procházka, Dunaj. Diváci: 47.