376_20231104_160154.png

Jedinečné partnerství! Tigers spojí síly s projektem Sportovní Psychologie

Sportovní a mentální zdraví patří neodmyslitelně k sobě, proto se i v našem klubu kromě sportovní přípravy hráčů a hráček zaměřujeme i na tu mentální. Vychováváme komplexní sportovce, ale také spokojené a šťastné lidi. Proto jsme spojili síly s projektem Sportovní Psychologie. Jedná se o myšlenku, která nemá v českém sportovním prostředí obdoby, a proto jsme velmi pyšní na to, že kolektiv talentovaných sportovních psycholožek pod kuratelou legendy v oboru samotného Mariana Jelínka nově spolupracuje s organizací Prague Tigers.

„Jsem velice rád, že se nám podařilo nastartovat tento unikátní projekt, který nemá ve florbalovém prostředí obdoby. Náš hlavní cíl je vychovávat šťastné a spokojené lidi a tahle spolupráce to jednoznačně naplňuje. Kategorie starších žákyň a dorostenek se bude formou workshopů v průběhu celé sezóny učit, jak pracovat se svými myšlenkami, pocity a vše co se nastavení mysli týká,“ říká o novém partnerství generální manažer klubu Vladimír Jambor.

V dnešní době bývá právě téma duševního zdraví a mentální přípravy často podceňované, ale právě duševní stav mladého sportovce může často diametrálně pozvednout nebo naopak srazit jeho výkon na hřišti. Právě této problematice se tým Sportovní Psychologie bude v našem klubu v rámci přednášek a workshopů věnovat.

U mnoha sportů lze říci, že nejdůležitějším faktorem je právě faktor psychický. Při sportovním výkonu může být „hlava“ častým zdrojem potíží, ale také rezervou, kde se ještě můžeme zlepšit. Umět pracovat se svou psychikou před, během a po sportovním výkonu je důležitým klíčem pro kvalitní výkony. Psychologická příprava je základní kámen psychické odolnosti sportovce. V rámci psychologické přípravy trénujeme a zdokonalujeme psychické dovednosti, které přispívají ke zvýšení šancí na sportovní úspěch, ale také k osobnímu rozvoji mimo sport. Naším cílem je, aby byl sportovec i v krizových situacích schopný samostatnému fungování bez pomoci dalších lidí. Takový sportovec si dokáže sám regulovat své psychické stavy a následné chování, umí se přizpůsobit změnám a efektivně se vyrovnává například se stresem či strachem,“ dodává spoluzakladatelka projektu Sportovní Psychologie Mgr.Vendula Redlichová.