Související zápasy

Prague Tigers
74_20240206_131234.png
280_20230126_101254.jpeg

Nájezdová loterie juniorů, pád žáků. Elévové střelecky explodovali

Šest družstev vyslalo o víkendu do boje Prague Tigers. Junioři a elévové White k tomu navíc pořádali a v Čakovicích to byly pořádné nervy – oba zápasy skončily v nájezdech. Starší žáci i přes nejlepší výkony zažili černý den v Kladně. Mladší žákyně poznaly, na čem zapracovat. Nejmladší družstvo Orange doplatilo na problémy s míčkem, Grey naopak předvedli střelecký festival gólů.

Těsné výsledky v letošní sezoně k juniorům patří. Tradice se dodržela i v neděli v Čakovicích. Jak duel se střešovickým Tatranem, tak i Královým Dvorem skončil v nájezdech. Zatímco v prvním případě svěřenci Jakuba Pražáka brali, ve druhém už nikoliv. Proti pražskému rivalovi se hrál technický, rychlý a agresivní florbal. V dalším utkání naopak nejstarší mládežnická kategorie selhávala v koncovce a to i v případě, kdy před ní byla prázdná brána. Nadějně rozehrané utkání tak znovu musel rozhodnout rozstřel, ve kterém byl tentokrát úspěšnější soupeř.

„Tak jako minule musím zopakovat, že mám příjemné starosti s tím, že se vytvořila konkurence v boji o sestavu, která celkově zvedá individuální výkony. Je z čeho vybírat,“ pochvaloval si trenér Pražák, kterému se líbil výkon brankáře Lukáše Kovaříka.

Junioři se ukázali doma v Čakovicích

Mnohem smutnější náladu měli starší žáci v Kladně. Proti Bohemians předvedli nejlepší výkon v letošních vzájemných zápasech, přesto ale prohráli. „Chvilkami jsme dominovali, bohužel před koncem přišel opět blackout v hlavách a prohra o gól,“ smutnil trenér Tobiáš Průša. A po turnaji ještě víc. Poté přišli porážky ještě od pořádajícího týmu a Sparty, které znamenaly sešup do nižšího koše. „Na tomto turnaji nám chyběli dva klíčoví hráči, ale to nás samozřejmě neomlouvá. My tento turnaj musíme hodit za hlavu a začít makat, aby se tyto výkony už neopakovaly,“ podotkl z hráčského kádru ve svém článku David Hiblbauer.

Mladší žákyně si dokázaly, že se mohou vyrovnat silnějším týmům, avšak následně zjistily, na čem zapracovat. Hráčku Startu a Sparty byly vyspělejší, lépe kombinovaly a odskakovaly si. „Dopředu jsme byly schopné si vytvořit nějaké šance, ale krachujeme často na moc uspěchané střelbě, jak jsme pod tlakem,“ poznamenala koučka Eliška Horáková. „Na čem jsme do teď pracovaly celkově - kontrola míčku – je v pohodě. Musíme ale dál zlepšovat střelbu a u starších hráček už začít asi i víc řešit obranu a spolupráci dopředu,“ dodala vzápětí mladá trenérka.

Mladší žákyně zahrály turnaj na Barrandově

Elévové nastoupili v jiných skupinách, než byli zvyklí a tak se postavili proti jiným soupeřům. Tým Orange tak zavítal do Střešovic. „Kluci hráli, co jim nohy a ruce stačily. Vypracovali jsme si i nějaké šance, ale bylo těžké je proměnit. Hrála s námi nezkušenost a herní nevyzrálost. Každopádně to chce stále trénovat zpracování a krytí míčku, jít hned do pohybu, rychlost reakce komunikaci. Samozřejmě, že chybí i řešení situací, čtení hry, nějaké předvídání situací, ale to přijde určitě s tou herní praxí,“ shrnula trenéra Dana Hortová. S turnajem na Tatranu byla ale spokojena.

Družstvo Grey, které bylo složeno převážně z hráček, předvedlo parádní výkony a střeleckou explozi, kterou bavili promrzlé fanoušky ofenzivním florbalem. Hrálo se bez obran. Důkazem jest, že ofenzivní festival nakonec přinesl úctyhodných 54 vstřelených branek za celý turnaj, na kterých se podíleli všichni mladí a nadějní florbalisté. „Pochvala patří všem, turnaj jsme si moc užili,“ uzavřel spokojeně šéftrenér mládežnické složky Roman Janeba. Turnajem bez zaváhání prošel i tým White, který si v Letňanech odbyl i pořádání. „Jsem moc zvědavá, co se stane a kam nás posunou,“ narážela zkušená koufka na fakt, že i vzhledem k pořádání tento tým ovládl vyšší koš. 

Družstvo White pořádalo v Letňanech

Související články

Prague Tigers
279_20230125_103147.jpg

DĚTSKÝ REDAKTOR: David Hiblbauer

Vítejte u nové série "Dětský redaktor". V průběhu roku vám chceme ukázat hodnocení od samotných hráčů a hráček všech mládežnických družstev. Prvního dílu se ujal David Hiblbauer ze starších žáků, který zhodnotil víkendový turnaj na Kladně.