TigersSlavia Plzeň
2:8(0:0,1:5,1:3)
ne 27. 11. 2022 18:00 @ SH Čakovice, Národní liga, 12. kolo

Nejhorší výkon a krutá facka. Plzeň vrátila prohru i s úroky

V Národní lize začaly odvety. Pro muže Prague Tigers hodně špatně. Na úvod druhé poloviny základní části přivítali doma Plzeň, kde zkraje sezony slavili historicky první vítězství ve třetí nejvyšší florbalové soutěži. V Čakovicích si odvetu ale podmanili Západočeši, kteří zvítězili 8:2. O polovinu branek se postaral jejich nejproduktivnější hráč a střelec Jakub Mikolášek.

Málo pozitiv by se našlo v podání mužů v nedělním utkání proti Plzni. Bezbranková úvodní třetina sice slibovala potenciální drama. Z omylu ale všechny vyvedlo prostřední dějství, které jasně opanovali hosté. Střelecké vystoupení odstaroval Mikolášek, který v rozmezí 22. a 36. minuty stihl zkompletovat hattrick. Masárova odpověď byla pouze slabou náplastí na předvedený výkon domácích.

„Plzeň hrála pořád stejně. Bylo to spíš o nás a našem přístupu. První třetinu jsme odehráli dobře. Pak se něco stalo a my polevili. Těžko říct,“ dumal nahlas hráč utkání na straně Tigers Vojtěch Kučera. I on věděl, že v utkání se čtvrtým celkem tabulky bylo hodně věcí špatně než dobře. „Nehráli jsme týmově, pres nám nevycházel. Zase nás shodily neproměněné šance, soupeř nás přejel. Neplnili jsme pokyny od kouče,“ nacházel negativa jeden z pěti 19letých teenagerů v týmu.

Ani zvýšený hlas trenéra Lukáše Janů nepomohl nakopnout jeho svěřence. Kavan pouze kosmeticky upravoval skóre. Po sedmém gólu hostů navíc přepustil zkušený Dundr místo Hammami, který si tak připsal premiérových třináct minut v Národní lize. Hned ho přivítal Mikolášek, jenž čtvrtým gólem jednak uzavřel gólový účet zápasů a zároveň zaznamenal už čtvrtou branku v zápase. „Z naší strany naprosto odchozené utkání bez zápalu. Soupeř byl ve všem lepší. Gratuluji mu k vítězství,“ komentoval kouč Janů.

Muži tak prohráli v domácím prostředí už šestý zápas ze sedmi a stále se nemohou zbavit letošního prokletí Čakovic. „Sám nevím. Pořád si to v šatně říkáme. Nerozumím tomu. Strašně mě to mrzí,“ smutnil Kučera. Tigers ale nyní čeká rarita, kdy se ve známé hale představí jako hosté. Už v sobotu v ní totiž vyzvou aktuálně druhou Orku.

Prague Tigers – Slavia Plzeň 2:8 (0:0, 1:5, 1:3)
Branky: 30. Masár, 44. Kavan – 22., 33., 36. a 50. Mikolášek, 26. Štědrý, 39. Šimeček, 44. Čížek, 48. Šimeček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Rozhodčí: Knap, Kolář. Diváci: 32.