49_20230402_125200.png
337_20230517_134241.jpg

Prague floorball cup: Starší žáci ovládli pavouka B, elévové skončili pátí

Turnajová část roku odstartovala. Prvním kláním pro mládežnické kategorie byl Prague floorball cup. Na něm se nejlépe vedlo starším žákům, kteří si v opravném pavouku došli až pro celkové vítězství. Z ostatních kategorií se nejlépe vedlo elévům White, kteří obsadili páté místo.

Prague floorball cup byl rozdělen do tří dnů. Už v pátek do něj zasáhli starší a mladší žáci. Svěřenci Tobiáše Průši. Od Wizards dostali v základní skupině lekci z produktivity, pak se ale rozjeli a nakonec z toho byla vítězná tečka v pavouku B. Podle slov kouče Tobiáše Průši ale nic jiného než celkový triumf nebrali. „Osmifinále v UNYP aréně byl velký zážitek pro všechny. Na začátku bylo vidět jak jsou všichni vyjukaní z tak velké haly. Pak už se to rozjelo, rozehra fungovala a z toho pramenily krásné góly,“ pochvaloval si trenér. Spanilá jízda nakonec skončila šťastně v závěrečném duelu nad Šamorínem, který Tigers porazili už v základní skupině.

Jako první se bohužel s turnajem rozloučili mladší žáci. Podobně jako jejich starší kolegy i je čekal po základní skupině pavouk B. Na rozdíl od nich ale vypadli hned v prvním kole a v sobotu večer už byli vyřazeni z turnaje. „I tak bych kluky chtěla pochválit. Za turnaj se sehráli, zodpovědně a pak nám šla i komunikace při standardních situacích a střídání,“ poznamenala trenérka Adéla Hortová.


V kategorii elévů startovala hned tři družstva. Nejlépe z nich se dařilo týmu White. V základní skupině prohrál jediný zápas se Znojmem, který ho ale odsoudil do bojů o konečné 5. - 8. místo. Skupinu druhých týmů ale mladé naděje ovládli suverénně a brali pátou příčku. „Turnaj hodnotím pozitivně. Škoda prohraného zápasu ve skupině, konečné páté místo ale hodnotím jako důstojné,“ řekla trenérka Pavlína Černá.


Jejich vrstevníci z týmu Orange pykali po celý turnaj na špatné obsazování hráčů a horší koncovku, které vyústily většinou ve vysoké porážky. Náladu se povedlo částečně spravit alespoň výhrou nad ukrajinským celkem Skalou a také důstojnou prohrou s Litomyšlí, kdy rozhodující trefa padla až šest vteřin před koncem. „Bohužel se nám během víkendu nedařilo správně nastavit hlavu. Kluci se zajímali většinou o věci kolem než florbal. Sami ale dobře ví, že když chtějí, tak zapnou a předvedenou hrou se soupeřům vyrovnají, musí ale začít od sebe,“ komentoval trenér Ondřej Jícha.


Tým složený z hráčů ročníku 2013 skončil v základní skupině jen za rivaly z Black Angels a druhé místo mu příslušelo i v pokračující skupině. Celkově z toho bylo další pátá pozice na turnaji a opět solidní představení na turnaji.


Jak má vypadat pořádná radost ze hry, dokazovala opět na turnaji přípravka. Byla radost se koukat na zápasy v jejím podání. V sobotu se teprve rozehřívala, avšak v neděli už předváděla parádní výkony, které okusil Tatran Střešovice nebo Black Angels. Elán, nadšení nechybělo a důležité v tomto případě bylo hlavně získat zkušenosti a zahrát si za odměnu po dlouhé sezoně. Nyní už je na řadě Brno, kam se všichni tradičně moc těší.