435_20240507_121159.png

Rozhovor s generálním manažerem Vladimírem Jamborem o postoupení ženské složky Black Angels. Jaké jsou plány a cíle?

Na konci dubna došlo k postoupení ženské složky Black Angels do Prague Tigers Nehvizdy. Jak vše vidí generální manažer Vladimír Jambor si můžete přečíst v rozhovoru níže.

Myšlenka ohledně spojení ženských složek s Black Angels už tady byla loni. Co se změnilo, že letos k tomu došlo?
Na naší straně nic. Spíš na straně Black Angels. Náš zájem byl trvalý. Blaci si asi vyhodnotili, že jedním z důvodů, proč nám nabídku opět učinili, je fakt, že nemohou dělat dvě složky v určité kvalitě zároveň.

Když jsme u finanční stránky. Tak je vše v pohodě?
Ano. Žádná rizika neplynou, že bychom šli do finančních nesmyslů a ohrozili stabilitu klubu.

Váhali jste dlouho ohledně nabídky spojení s Black Angels?
Byli jsme trochu obezřetní na základě dřívější zkušenosti. Museli jsem si udělat finanční analýzu, abychom věděli, zda si něco podobného můžeme dovolit a nebudeme z hlediska peněz ohroženi do dalších let. Po interní diskuzi v nejužším vedení klubu, jsme si řekli, že do toho chceme jít.

Proč?
Protože ženská složka je pro nás priorita. Chceme jí budovat, rozšiřovat, rozvíjet, takže nám spojení dávalo smysl.

Co si od toho slibujete do dalších let?
Přemýšlíme o tom v širších reáliích. V první řadě jsme si museli definovat šéftrenéra. Anet Jarolímová a Vít Gattnar museli přijmout své role. V nějaké kooperaci spolupracujeme na tom, aby spojení bylo co nejkomfortnější a pokud možno co nejlépe odprezentované. Aby byly vytvořeny co nejlepší podmínky pro hráčky, trenéry, rodiče. Prioritní je vytvořit bezpečné prostředí a podmínky pro všechny, aby se v tom cítili dobře a věřili produktu, který děláme a vzali si ho za svůj.

Už je v řešení, kdo, jak a kde bude trénovat?
Rozhodně se celá ženská složka nepřesune do Nehvizd, kapacita haly není nafukovací. Kapacita je tam z naší strany vytěžena na sto procent. Tréninky budou i v Praze. Menší děvčata budou nadále trénovat v lokalitě svého bydliště.

Co bude dál, až budete mít hotovou celou ženskou složku a hráčskou základnu?
Základnu ještě kompletní nemáme. Jsem v tomhle obezřetný. Dokud nebude celé podstoupení hotové, tak žádné hráčky ještě nemáme. Děvčata nejsou nikoho majetek. Když nebudou chtít, tak nepřestoupí. Nyní nás čekají diskuze s hráčkami Black Angels a jejich rodiči, abychom jim představili naši myšlenku a vizi. Zároveň jim vysvětlili, proč se tohle dělá. V momentě, kdy jim vše bude dávat smysl, tak je rádi uvidíme.

Určité procento hráček přestoupí. Jak zvládnete situaci ve chvíli, kdy spolu budou trénovat hráčky dvou oddílu a budou muset najednou spolupracovat za jeden tým?
To je téma, o kterém se bavíme. Priorita číslo jedna je vytvořit bezpečné prostředí pro hráčky, aby se cítily dobře. Od sestavení realizačních týmů, ve kterých budou jak trenéři z Prague Tigers, tak i Black Angels. Neméně důležitou roli bude mít osoba, jež bude mít na starosti sociální stránku věci. Určitě budeme spolupracovat s týmem ze sportovní psychologie, abychom měli vše podchycené a dělali úkony tak, abychom vytvořili tým v každé skupině.

Složení realizačních týmů máte tedy hotové?
Až na juniorky máme vyřešené a potvrzené všechny realizační týmy. U juniorského týmu řešíme jedno hodně zajímavé jméno, které může rozšířit současný realizační tým složený z trenérů juniorského týmu BA.

Jak se promítne nově tvořená dívčí složka ohledně přihlášených soutěží?
Máme dvě varianty. I bez fúze s Black Angels bychom stejně přihlašovali první dorosteneckou soutěž. Jediné, co řešíme, jsou juniorky. V momentě, kdy budeme vědět, že juniorky z Black Angels do toho chtějí jít a být součástí projektu, tak přihlásíme první juniorskou ligu. V momentě, kdy většina hráček nebo polovina řekne, že jim to smysl nedává, tak přihlásíme druhou nejvyšší soutěž.

Jak se po zkompletování ženské složky projeví cíle klubu?
Těch je několik. Střednědobým cílem by pro elitní družstvo žen měla být extraliga. Mluvíme ale o ekonomickém cíli. Klub musí být připraven i ekonomicky, zázemím a infrastrukturou. Potřebujeme mít příhodné podmínky na hale, kde by se nejvyšší soutěž měla hrát. K tomu pořadatelský tým, který se bude starat o zápasy, aby každé utkání bylo událostí, což by s sebou neslo i marketingové posílení klubu. Momentálně ještě nejsme připravení, ale musíme na tom pracovat, abychom připraveni byli, až ten čas přijde. V případě mládeže nadále platí, že budeme budovat a vytvářet prostředí, ve kterém se u nás budou rozvíjet děti nejen po sportovní stránce, ale i po té lidské, aby se z toho generovali hráčky pro elitní týmy, aby celý projekt byl soběstačný a udržitelný.

A jaká je situace v mužské složce ohledně příští sezony?
Uvidíme, co nám bude nabídnuto v mužích. Kdybychom dostali nabídku divize a kluci v juniorech tady zůstali, tak budeme hodně zvažovat, zda jí přijmeme či nikoliv. Co se týká juniorské ligy, tak jako Prague Tigers nemáme ambici hrát nejvyšší soutěž. Když do toho půjdeme, tak jedině s dalším partnerem. Sami jí nepokryjeme. Ohledně dorostu, tam zůstaneme ve druhé lize, protože v současné chvíli nemáme členskou základna na to uzpůsobenou.