Související zápas

Prague Tigers
TigersTurnov
9:2(1:1,3:0,5:1)
ne 8. 1. 2023 18:00 @ SH Čakovice, Národní liga, 16. kolo
272_20230110_192217.jpg

Skvělý vstup do nového letopočtu. Tigers doma deklasovali Turnov

Klíčový měsíc odstartovali na výbornou. Muži Prague Tigers vstoupili do nového letopočtu správnou nohou, když v domácím prostředí v Čakovicích porazili Turnov vysoko 9:2. V tabulce Národní ligy tak odskočili od severočeského soupeře a stále mají na dosah kýžené play-off, které si dali za cíl pro letošní sezonu.

Na první pohled jasná záležitost. O třech bodech pro Tigers se ale rozhodlo až v závěrečných šesti minutách, kdy svěřenci trenéra Tomáše Večeři vstřelili hned pět branek a rázně uťali jakýkoliv odpor soupeře. „Utkání se rozhodlo Nachtyho (Jana Nachtmanna) nájezdem, což byl zlomový moment. Pak už to jelo gól za gólem,“ konstatoval Václav Veverka. Když jeho spoluhráč zkompletoval hattrick, odstartoval tak lavinu domácího celku.

Na rozdíl od soupeře si Tigers tentokrát, až na jeden moment, pohlídali disciplinovanost a na trestnou lavici mířili převážně Severočeši. Večeřovi svěřenci toho dokonale využili a proměnili hned tři přesilové hry. „V šatně jsme se zaměřili na disciplinu, rozhovory s rozhodčími a konečně jsme začali plnit trenérovy požadavky,“ dodal Veverka, který dvacet vteřin před koncem zápasu uzavřel skóre na konečných 9:2.

Tigers tak zahájili nový rok báječně a první z řady střetnutí se soupeři okolo nich zvládli perfektně. „Musíme se od tohoto zápasu odpíchnout, splnit naše cíle a dostat se do play-off. Teď přichází nejdůležitější část sezony a tato výhra je pro nás hodně důležitá,“ mínil Veverka, který přiznal, že týmu hodně pomohla vánoční pauza, aby se dostal ze špatného adventního období. Hned vzápětí ale pro Tigers přichází další důležitý duel, kdy zajíždí na půdu poslední Rudné, kde by rádi navázali na zápas s Turnovem.

Prague Tigers - TJ Turnov 9:2

Branky: 17., 34. a 55. (ts) Nachtmann, 26. a 58. Piták, 22. Řádek, 57. Heřmanský, 57. Kratina, 60. Veverka - 10. Vacek, 45. Novotný. Vyloučení: 2:7 + Novotný (ot). Využití: 3:0. Diváci: 25.

Související články

Prague Tigers
269_20230107_093216.jpg

Leden začíná zostra, domácími zápasy. Tigers hrají pro dětský domov

První víkend roku 2023 přinese bohatý program v podání elitních družstev Prague Tigers. Obě se totiž představí v domácím prostředí. Jak v případě žen, které v 1. lize vyzvou Vinohrady a Plzeň, tak mužů, jež přivítají Turnov, se bude hrát pro dobrou věc. Všechny tři víkendové duely budou totiž ozvláštněny Tříkrálovou dobročinnou sbírkou pro klánovický dětský domov.