Související zápasy

Prague Tigers
363_20231012_172501.jpg

Souhrn mládeže: Mladší žáci slaví postup na obou frontách. Sezonu zahájila přípravka

Uplynulý víkend přinesl spoustu florbalové radosti v takřka všech kategoriích Prague Tigers. Největší z nich měli mladší žáci. Obě družstva si počínala na výbornou a za odměnu jim budou těžší soupeři v nadcházejících kláních. Sezonu odstartovala přípravka a mladší žákyně zjistily, co vše budou muset ještě pilovat. Jejich starší kolegyně se těší na vyšší koš.

Starší žákyně potkal syndrom Prague Tigers, kdy první utkání proti Klatovům bylo v jejich podání hodně rozjezdové a nakonec ho ovládly těsným poměrem 2:1. Proti Bohemians naopak měly vstup parádní a utkání zvládly vyhrát 5:1. Až v souboji s Kladnem se objevily všechny věci, které po svěřenkyních trenéři chtějí - krásné góly z oblouků či roztahováni hřiště.
„Oproti minule tam herně nebylo velké zlepšení. Možná se to po těch výsledcích dalo čekat nebo to bylo potřeba. Příště nás čekají zápasy ve vyšším koši na které se všichni těšíme,“ řekl trenér Tobiáš Průša. 

Naprosto spokojení mohli odcházet z haly mladší žáci. S vyšším košem se popasovali náramně a prošli jím naprosto suverénně „Nevěděli jsme, co od turnaje máme čekat. Cílem bylo hrát naší hru, nebát se hrát a věřit si. V úvodu prvního zápasu s Olympem na nás byla znát mírná nervozita. S postupem času jsme se dostávali do tempa a utkání zvládli,“ poznamenal trenér Roman Janeba. Jeho svěřenci se pak rozjeli ke skvělé jízdě, která skončila až postupem mezi regionální elitu. „Opět musíme pochválit všechny hráče. I bez brankáře Mikuláše Filippiho jsme turnaj zvládli. Kluci, kteří zaskočili v bráně, zachytali suprově. Máme radost, že se ve hře často objevuje pěkná kombinace, hra do kolma a další věci, které trénujeme. Věříme, že kluci budou dál pracovat a neztratíme se ani v prvním koši,“ uzavřel Janeba.

Následovala dobrá zpráva i z družstva Orange, kteří se ujali pořádní a tři formace předváděly pěknou kombinační hru. Pro trenéra navíc speciální motivace, když se postavil proti svým Neratovicím a chtěl jim vrátit porážku z prvního turnaje, jinak by musel dělat kliky. Mohl si oddechnout, protože tentokrát stál na vítězné straně. Ve finále pak jeho svěřenci udolali i Panthers.

„Cílem v družstvu Orange je dát šanci všem hráčům, kteří na sobě chtějí dál pracovat, dále určitě dobrá atmosféra a vzájemné učení všech hráčů. Turnaj se nám povedl, máme radost, že i přes to, že jsme každý zápas hráli v úplně jiné sestavě, tak se všichni snažili a k vidění bylo hodně pěkných branek,“ řekl trenér Valenta.

Družstvo elévek zažilo jednu velkou premiéru. Polovina děvčat totiž nastoupila k utkání poprvé, nicméně měly podporu ve zkušených oporách Adiny Švarcové, Veronik Řezníkové a Rutové či Klaudii Linhartové. V prvních třech zápasech zkušenější holky nehrály spolu a každá měla za úkol organizovat svoji lajnu v rozebírání hráčů. Skvěle v tom fungovala Řezníková, u které se potvrzuje, že z ní roste budoucí lídr. „Co nebylo úplně fajn bylo naše sekání, obzvlášť v zápase s Chodovem to byla fakt jedna dvojka za druhou, takže tohle budeme muset nějak odstranit. Celkově ale fajn první turnaj, góly bekhendem taky byly, naše hra slušná, ale máme před sebou spoustu práce,“ řekla trenérka a sportovní idol většiny děvčat Eliška Horáková.

Do florbalového kolotoče se zapojily také přípravky. Orange si hned zkraje sezony odbyly povinnost pořádání. „Děti hrály energicky a s nadšením, moc pěkný turnaj,“ těšilo trenérku Helenu Filipskou. „Za mě super, děti se naučily základní pravidla, pojmy, rozehrávku a daly nějaké góly. Všichni se hrozně snažili každý zápas a sami zastávali heslo, že si chceme turnaj užít, což mě potěšilo,“ přitakala její kolegyně z družstva Black Tereza Kallupová.

Kouč Jakub Pražák se musel vypořádat s generační obměnou. Největší opory postoupily o stupínek výš a teď musí zase ostatní ukázat, že to bude stát na nich. „Rozhodně jsme se neztratili a bylo právě skvělé vidět i to, jak si děti najednou uvědomily, že tým teď potáhnou oni. Už jen s prvním turnajem herně vyrostly. Potěšil mě Tom Pospíšil a nejen jeho geniálním nájezdem. Adam Jaroš se ukazuje jako nová opora týmu. I když bohužel v posledním zápase si v souboji roztrhl obočí a musel odjet,“ shrnul Pražák.