Související zápasy

Prague Tigers
371_20231026_150505.jpg

Souhrn mládeže: Starší žákyně sahaly po postupu, mladší žáci ho mají

Předposlední říjnový víkend byl nabitý zápasy mládežnických kategorií Prague Tigers. Do akce se zapojily přípravky, elévky, mladší žáci. Družstvo Orange vybojovalo další postup v řadě. Na něj sahaly i starší žákyně, na něj si ale budou muset ještě počkat.

Přípravka Orange si odbyla pořádání v Nehvizdech a z organizačního hlediska zvládla turnaj na výbornou. Spokojená nejen s celým dnem, ale i herními pokroky mohla být trenérka Helena Filipská. „Nejmenší začátečníci ukázali posun od minula - víc soustředění na hru, dostali se k míčku. Zkušenější hráči moc hezky zapojovali, co jsme si řekli, dokázali udržet myšlenku, mezi zápasy se stmelovali. Měla jsem z nich radost,“ těšilo trenérku nejmenší kategorie.

Její kolega Jiří Toček musel řešit jiný problém. Nakonec ale do Benešova odcestovalo pět statečných, kteří se popasovali s nástrahy turnaje. „Díky hostování z přípravky Orange, která nám zapůjčila dva hráče a domácích, jež nám na dvě utkání půjčil tři hráče jsme mohli odehrát naše utkání. Sice jedna remíza a tři prohry, ale děti si vyzkoušely, jaké to je hrát na jedno střídání. I přes malý počet hráčů jsme podali bojovný výkon a nemáme se za co stydět, i když nás to stálo všechny síly,“ uvedl Toček.

Vzestupné výkony měly starší žákyně od úvodního pozdního příjezdu jejich herní projev gradoval, což nejprve odnesla pražská Dvojka a zejména Klatovy. Hráčky si ale otestovaly, s kým se potkaly ve druhém koši. „Premiéra byla taková rozpačitá, ale v závěru celkem dobrý dojem. Příště už to musí být lepší hned od prvního zápasu a když k tomu všichni dobře přistoupí, tak by z toho měl být zápas o postup,“ prohlásil trenér Tobiáš Průša.

S úsměvem odjížděla i trenérka elévek Kristýna Novotná, která se svými svěřenkyněmi zajížděla až do Mladé Boleslavi a vedly si výborně. „Celkový turnaj byl velice vydařený a holky byly samozřejmě rády za výhry a góly, co daly,“ hlásila s úsměvem mladá koučka. Mladé naděje se zlepšily v návratech, více hrály čelem do hry na posun nastal také v komunikaci a organizaci hry, rovněž se objevovaly i výběhy od mantinelu do oblouků.

Družstvo mladších žáků Orange se dál veze na vítězné vlně. Nálada na srazu byla výborná a přenesla se i na hřiště. Olympu nedali šanci a sázeli jeden krásný gól za druhým. Se Spartou bylo hlavní téma, jak překonat její obranu. Ve šlágru s Hořovicemi se hrál pěkný, rychlý, aktivní florbal.

„Další moc hezký turnaj, kde si všichni hráči pořádně zahráli. Zkušenější pomáhali mladším a ti se od nich mohli učit. Jsem rád, že se po zranění vrátil Kryštof a hned z s kapitánskou páskou. Speciální pochvala pro Evu, který proměňuje šance s neskutečným přehledem. Příště očekávám za každý gól speciální oslavu a pořádný úsměv,“ zhodnotil vystoupení mladších žáků trenér Roman Janeba.

Jejich kolegové White naopak mezi elitou tvrdě narazili a dostali lekci od nejlepších týmů v regionu. „V turnaji se nám absolutně nedařilo střelecky. V některých zápasech nám chyběla i zkušenost s takhle těžkými zápasy. Musíme se naučit hrát i utkání, ve kterých prohráváme. V tom posledním s Black Angels zafungovala úplná změna pozic, kdy jsem obránce poslal do útoku a opačně. Výsledkem byly čtyři góly tradičních beků. Příště musíme být lepší,“ shrnul trenér Roman Janeba.